Pošlete nám svůj recept

Co s krupicí a kroupami?

Vydáno: 01. 01. 2019
Krupice ani kroupy se v české kuchyni příliš často nepoužívají. I s těmito zdravými obilovinami se ale dá uvařit řada chutných jídel.
více

Jak si udržet zdravé tělo i ducha? Zkuste nová bojová umění

Vydáno: 01. 01. 2019
Říká se, že dnes v době plné střelních zbraní, slzných sprejů a elektrických paralyzérů, se už člověku nevyplatí trávit dlouhé hodiny v tělocvičně, jenom aby se naučil pár chvatů, kopů a úderů. Opak je však pravdou. Člověk by čas v tělocvičně trávit měl.
více

Israel Kamakawiwoʻole – známý neznámý

Vydáno: 01. 01. 2019
Občas se na světové hudební scéně objeví muzikant, který je velmi známý ve své zemi, ale zbytek světa o něm nikdy neslyšel. Přesto je ale jeho hudba chytlavá a velmi příjemná. To platí i o havajském zpěvákovi Israeli Kamakawiwo´ole, který se světově proslavil až po své smrti.
více

Krkonoše

Vydáno: 01. 01. 2019
Krkonoše, někdy označované i jako Vysoké Sudety, jsou nejvyšším pohořím České republiky. Leží v severních Čechách a v polské části Slezska. Nalezneme v nich i nejvyšší horu republiky Sněžku, jíž dosahuje krásných 1602 metrů.
více

Máte dostatok miesta?

Vydáno: 01. 01. 2019
Aj vás trápi problém, že máte malý byt a nemôžete sa v ňom hýbať alebo naopak ani vo dvojposchodovom dome nemáte kam uložiť návštevu na noc? Nezúfajte, dá sa to hravo vyriešiť.
více

Vodní lyžování aneb sportem ke zdraví

Vydáno: 31. 12. 2018
Obyvatelé zemí střední Evropy si možná mnohokrát povzdechli, že by rádi žili u moře a každý večer se nechali kolébat burácením vln tříštících se o skály. Ten upokojující pocit, který léči všechny stresy a napětí by určittě rádi uvítali. Bohužel, tohle přání se většině nevyplní. Avšak to neznamená, že když nemáme pobřeží, které by obmýval oceán či moře, nemůžeme si do sytosti vychutnat vodní sporty, které se většinou praktikují právě na moři. Jedním z takových sportů je i vodní lyžování.
více

V Austrálii u protinožcoch

Vydáno: 31. 12. 2018
Medvedík koala, eukalyptové stromy, krajina protinožcov, tieto základné indície si mnohí Európania vybavia, keď sa hovorí o Autrálii. Najmenší svetadiel leží medzi Indickým a Tichým oceánom, situovaný je na južnej pologuli. Svetadiel pozostáva s pevniny, patrí k nemu aj Tasmánia s Novou Guineou.
více

Japonští bubeníci se opět představí v České republice

Vydáno: 31. 12. 2018
Japonský bubenický soubor YAMATO přicestoval opět do České republiky. Se svou novou bubenickou show pod názvem Gamushara - The Beat of Courage se přestaví v Brně, Praze a Ostravě.
více

Mačka v byte - radosť, či starosť?

Vydáno: 31. 12. 2018
Mačky v dnešnej dobe patria medzi najobľúbenejších domácich spoločníkov. Určite sa pýtate prečo. Na to je ľahká odpoveď: mačka je sebestačné, nezávislé, pokojné a čistotné zviera. Ale to neznamená, že by sme ju mali ignorovať len preto, že nás k svojmu prežitiu nepotrebuje naplno. Mačky, ktoré žijú v domoch a neprichádzajú do styku s prírodou, potrebujú našu pomoc, aby si na nové prostredie zvykli. Práve pre toto je životne dôležité zabezpečiť jej uspokojenie psychických ako aj fyzických potrieb. To znamená aktívne sa mačke venovať, poskytnúť jej možnosť hrať sa, či zažiť iné zážitky, ktoré jej nahradia jej prirodzené prostredie, kde odjakživa žila.
více

Boršč - pochoutka z východu

Vydáno: 31. 12. 2018
Boršč je pochoutka, kterou většina z nás zná nebo má alespoň nějakou představu o tom, jak by asi mohla chutnat a vypadat. Kdyby jste se však dnes rozhodli zajít si na tuto specialitu východoevropské kuchyně, asi byste z paměti nedokázali vylovit restauraci, ve které vám polévku připraví a pravděpodobně ani nikdo z vašich přátel či známých by vám v tomto zapeklitém problému nedokázal poradit. Něco podobného by se vám na Ukrajině nebo v Rusku, kde se polévka považuje téměř za symbol krajiny, rozhodně nemohlo stát.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému