Pošlete nám svůj recept

Jack Kerouac - ikona mezi spisovateli

Vydáno: 03. 04. 2017
Americký spisovatel a nejvýznamnější představitel beatnické prózy. Autor pozoruhodného románu Na cestě, který se stal biblí celé beat generation. Svým dílem i svým životem zanechal světu odkaz, který stojí za připomenutí.
více

Na túre pri Nitre

Vydáno: 03. 04. 2017
Mesto Nitra ukrýva v sebe mnoho miest, ktoré stojí za to vidieť. Synagóga, hrad, či galéria sú len zlomok z nich. Čo je ale ďalej od mesta pod Zoborom, ak sa chcete vybrať do prírody? Rozhodne si máte z čoho vybrať, stačí sa len informovať na námestí v turistickom centre!
více

V rytme rozprávkového Orientu

Vydáno: 03. 04. 2017
Lietajúce koberce, dlhé farebné sukne, šatky s cvengajúcimi mincami, zvodne sa vlniace ženy, to všetko patrí k Orientu. Tance známy ako brušný je rytmický vyjadrením krajín východu. Jeho korene siahajú doa antických čias. Súvisi s obradnými tancami úrody a hojnosti.
více

Pestrofarebné záclony

Vydáno: 03. 04. 2017
Onedlho vonku zavládne jar a svet opäť dostane mnoho farieb, z ktorých sa budeme tešiť. No prečo nebyť už aj teraz o jeden krok popredu? Napríklad vďaka pestrofarebným záclonám, ktoré rozveselia a rozjasnia náš domov.
více

Víno v kuchyni

Vydáno: 03. 04. 2017
Víte, které víno se hodí ke kterému pokrmu? Víno je odjakživa oblíbeným nápojem a tak nedí divu, že se začalo využívat i v kuchyni. Podívejme se proto v následujícím článku blíže na ideální chuťové kombinace bílého i červeného vína.
více

Jak rozeznáme víno?

Vydáno: 02. 04. 2017
Občas máte chuť na skleničku dobrého vína, ale nejste profíci v tomto oboru? Kupujete láhev vína jen tak odhadem či dokonce podle ceny (strategie je drahé, tak musí být dobré)? Označení „s přívlastkem“ či sladké vám nic neříká? Povězme si, jak alespoň laicky zjistíte, jaké víno kupujete a co znamenají všechny ty slova na etiketě.
více

Cvičenie na mieru

Vydáno: 02. 04. 2017
K cvičeniu sa musíte nútiť alebo Vám motivácia nechýba? Akýmkoľvek typom ste, nebolo by od veci vypracovať plán cvičenia práve pre Vás.
více

Brněnská muzejní noc je opět tu!

Vydáno: 02. 04. 2017
Už po několikáté se brněnské muzejní a galerijní prostory, které jsou jinak téměř liduprázdné, zaplní tisícovkami návštěvníků. V sobotu 14. května totiž od 18 hodin vypukne Brněnská muzejní noc a objevovat krásu umění, nejrůznějších expozic a starých památek mohou příchozí až do půlnoci. A stejně jako v minulých ročnících je vstup do muzeí, památek a galerií zdarma. Bezplatné rovněž bude cestování v městské hromadné dopravě.
více

Věčné město Řím

Vydáno: 02. 04. 2017
Hlavní metropole Itálie a jedno z nejstarších měst Evropy. Ano, řeč je o Římu. Nevedou sem sice, jak praví známé přísloví, všechny cesty, ale místo, kde na vás zcela dýchne starověká historie, určitě stojí za návštěvu.
více

Zimní zahrada není obyčejný skleník!

Vydáno: 02. 04. 2017
Máte kolem sebe rádi květiny a zeleň? Je pro vás zimní období ubíjející svou všudypřítomnou mrazivě bílou (v lepším případě) nebo šedou (v případě horším) barvou? Pokud máte alespoň kousek volného prostoru, neváhejte a přeměňte ho na zimní zahradu. Ta je přirozeným přechodem mezi interiérem a exteriérem vašeho bydlení a dokáže vám nahradit vaše vysněné roční období.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému