Pošlete nám svůj recept

Houby stále jinak

Vydáno: 25. 04. 2020
Tak už to začalo! Sezóna hub je tady a houbaři vyrážejí do lesů, aby si jich nasbírali co nejvíce. Někdo chodí na houby pravidelně a má tzv. svá místečka, jiný jde do lesa jen tak na procházku. Kolikrát poté ale řešíme problém, co si počít s tím množstvím hub, co jsme přinesli. Existuje množství osvědčených i zajímavých receptů, do nichž se dají houby využít. Je ale i spousta takových receptů, které jsou na houbách přímo postavené. Dnes si přiblížíme pár druhů hub a recepty z nich.
více

Odpočinek pro tělo i mysl - golf

Vydáno: 25. 04. 2020
Stále více se do povědomí lidí dostávají i netradiční nebo ne příliš rozšířené sporty. V naší zeměpisné šířce byla většina lidí zvyklá hrávat hokej či fotbal. Fandili jsme basketbalu a volejbalu. A někteří z nás byli závislí na stolním tenise nebo plavání. Ale v posledních letech si všichni začínají uvědomovat, že nabídka sportovních aktivit, při kterých se můžeme uvolnit, se neomezuje jen na tyto zažité sporty. Stačí si jen vybrat.
více

Trend hromadného nakupování ovládl (nejen) český internet

Vydáno: 25. 04. 2020
Princip hromadného nakupování ovládl internet. Denně je totiž každému zájemci umožněno ochutnat, navštívit a vyzkoušet něco, co by si jinak nemohl dovolit. Nabízené služby jsou k dostání mnohdy za zlomek původní ceny. Odkud se kolektivní nakupování vzalo a jak vlastně funguje?
více

Ikebany pre každého

Vydáno: 25. 04. 2020
Pozná ich snáď každý: Sušené kvety, konáriky, pierka a iné prírodné materiály naaranžované vo vázach či rôznych nádobách. Pochádzajú až z ďalekého Japonska a pôvodne sa vytvárali pre budhistické obrady a obety. Mali symbolizovať harmóniu a prepojenosť celej prírody a sveta. Dnes sa stali predmetom módy a pekného doplnku bytov, domov, kancelárií či záhrad. Pri troche zručnosti si ich dokážete vyrobiť aj sami – ikebany.
více

Liverpool není jen o Beatles

Vydáno: 25. 04. 2020
Liverpool, město v severozápadní části Anglie, nemá taková notoricky známá lákadla jako hlavní město, i tak je oblíbeným cílem mnoha návštěvníků. Rodiště nejznámější britské hudební skupiny Beatles vás dostane svým osobitým viktoriánským kouzlem.
více

Škola volá- správna desiata pre školákov

Vydáno: 24. 04. 2020
Letné prázdniny sú už naozaj minulosťou, rodičom odpadla starosť, ako naplniť voľný čas svojich ratolestí, no na druhej strane aj začiatok školského roka prináša riešenia závažných otázok.
více

Chrustenický důl a Koněpruské jeskyně

Vydáno: 24. 04. 2020
Určitě si říkáte, co můžou mít společné tyhle dvě místa. Samozřejmě, obě dvě se nacházejí v podzemí, v jejich temných a chladných zdech lemujících dlouhé chodby, které by bez elektrického osvětlení naháněli hrůzu i těm nejodvážnějším, si můžeme v teplém letním období připadat jako v ráji. Kromě toho se však obě dvě místa, jak důl tak i jeskyně, nacházejí nedaleko Berouna a tak jsou ideální volbou pro sobotní či nedělní program.
více

V rytme rozprávkového Orientu

Vydáno: 24. 04. 2020
Lietajúce koberce, dlhé farebné sukne, šatky s cvengajúcimi mincami, zvodne sa vlniace ženy, to všetko patrí k Orientu. Tance známy ako brušný je rytmický vyjadrením krajín východu. Jeho korene siahajú doa antických čias. Súvisi s obradnými tancami úrody a hojnosti.
více

Kreslo – trón domova

Vydáno: 24. 04. 2020
Nech už máte v obývačke akokoľvek pohodlnú sedaciu súpravu, teplo domova nebude nikdy tak dokonalé, ako keď ju bude dopĺňať aj pohodlné kreslo. Pred televízor, ku kozubu, do pracovne. Hodí sa všade a hlavne prináša zo sebou skrytý komfort a pohodlie, ktoré sú častokrát na nezaplatenie. Ako si vybrať to pre vás najsprávnejšie?
více

Komiksoví hrdinové zaplavují plátna kin

Vydáno: 24. 04. 2020
Už delší dobu bylo zřejmé, že americké filmové produkci docházel čerstvý vzduch a nové nápady přicházeli jen po malých kouscích. Dobré knihy už byli převedeny na plátno a nových, kvalitních, příliš nepřibývalo. A samostatné, originální nápady jaksi nebyly k dostání. Pak to najednou přišlo. Někdo si vzpomněl na komiksy.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému