Pošlete nám svůj recept

Hip_Hop - Z ulíc na pódia

Vydáno: 20. 01. 2021
Hip hop-pre niekoho kultúra, pre iných životný štýl je dnese hitom v hudbe, tanci aj oblečení. Svoje korene má v 70tych rokoch minulého storočia. Vznikol v New Yorku vo štvrtiach, kde prevládalo černošské obyvateľstvo. Postupom času si prerazil cestu k širokej verejnosti.Oslovuje hlavne mladú generáciu.
více

Typický symbol Brna - hantec

Vydáno: 20. 01. 2021
Brno je moravskou metropolí, která se vyznačuje poměrně klidnou atmosférou a přátelskými obyvateli. Unikátní památky v kombinaci s moderními budovami, nákupní centra a stále přetrvávající zelný trh, kam se sjíždí pěstitelé z celého kraje, i to jsou kontrasty, které se velmi originálně doplňují. Co však dělá Brno Brnem je mluva se specifickým přízvukem a ještě specifičtějšími výrazy. Věděli byste, co vás čeká, když by vás někdo pozval na škopek?
více

Chuť Francie v cremé brulée

Vydáno: 20. 01. 2021
Moučník svým názvem tak proslavený, že snad neexistuje nikdo, kdo by o něm ještě neslyšel. Ale mnoho lidí ho ještě nikdy neochutnalo. Co je cremé bruleé a jak na jeho domácí výrobu, si představíme v následujícím článku.
více

Ste nad parou?

Vydáno: 20. 01. 2021
Urýchlite liečbu kašľa, zápalu priedušiek alebo hlasiviek tou najjednoduchšou a najlacnejšou metódou. Cez upchatý nos sa nevládzete nadýchnuť, hučí vám v hlave a začínate pokašliavať? Najvyšší čas, aby ste dali zovrieť vodu a vhodili do nej zaručené prostriedky, ktoré vás vyliečia.
více

Cibule jako královna koření v kuchyni i jako přírodní lék

Vydáno: 20. 01. 2021
Cibule patří ke stálicím, které nesmí chybět v žádné české kuchyni. Je základem mnoha pokrmů, bez nichž by výsledek nebyl tak chutný a specifický. Uznejte sami – dokážete si představit guláš bez spousty na jazyku se rozplývající lahodné cibule?
více

Los Angeles - centrum filmového priemyslu a zábav

Vydáno: 19. 01. 2021
Los Angeles je druhé najväčšie mesto USA a najväčšie mesto v štáte Kalifornia. Vyznačuje sa suchým a slnečným počasím. Ak by ste sa sem presťahovali, zažijete až 325 slnečných dní do roka.
více

Bohatstvo ovocia - vitamíny v prirodzenej forme

Vydáno: 19. 01. 2021
Leto je sezónou čerstvého ovocia, ak patríte k zástancom zdravej stravy, určite by nemalo chýbať na vašom stole. Čerstvé ovocie dokáže nielen osviežiť, je výdatným zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré naše telo potrebuje.
více

Prázdniny v Telči

Vydáno: 19. 01. 2021
Letní festivaly jsou v plném proudu. Konají se na různých místech republiky a jsou zaměřeny na různé druhy zábavy a hudby. Festival, který se koná každoročně v Telči a má velkou účast, jsou Prázdniny v Telči.
více

Utíšme sa, možno rušíme

Vydáno: 19. 01. 2021
Sedíte si pri televíznom seriály, na ktorý ste sa celý deň tešili. Ste obložený všakovakým jedlom a nápojmi a neviete sa dočkať toho, že si večer vychutnáte. Zrazu začujete zvuk vŕtačky. Ide to z televízie? Zdá sa vám to? Zistíte, že sa vám to naozaj nezdá a že agresívny zvuk pochádza z bytu vášho suseda. Rozhodol sa skrášliť svoj domov pár obrazmi a diery do steny treba vyvŕtať práve teraz. Má na to právo? Aká intenzita zvuku človeka obťažuje? Môže opakovaný nepríjemný zvuk vyvolať vážne zdravotné problémy? Ako sa pred hlukom chrániť?
více

Připravte si domácí vánoční likéry!

Vydáno: 19. 01. 2021
Pokud si rádi připravujete domácí pochoutky, tyto návody budou právě pro vás. Snadné a přitom netradiční recepty na lahodné likéry potěší nejen při večerním posezení, ale také se mohou stát sladkým dárkem pro blízké. Vynecháme tentokrát klasický a notoricky známý vaječný likér. Připravíme si méně známé, avšak chutí nikterak horší dobroty. Co patří k Vánocům více než vůně perníčků?
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému