Pošlete nám svůj recept

Hand made domov II.

Vydáno: 31. 03. 2020
Radi tvoríte a chcete si svojimi výrobkami skrášliť vlastný domov? Chcete vedieť, ako vyrobiť originálne kúsky, ktoré už nikto iný nedostane kúpiť v obchode? Ako priniesť do vášho domu kus samého seba?
více

Jak se italské risotto liší od českého rizota?

Vydáno: 31. 03. 2020
Každý z nás zná české klasické rizoto a zdaleka ne všichni vědí, že existuje nějaké italské, které je zcela jiné a má jen velmi málo společného s naším známým. Kde se vzal pojem rizoto? Jak se dostalo k nám a jak se připravuje to pravé?
více

Cvičte paměť!

Vydáno: 31. 03. 2020
Paměť je nedílnou součástí našeho JÁ a nedokážeme si představit bez ní žít. Koho by ale napadlo, že i o paměť je třeba se starat a pořádně ji trénovat. Přinášíme pár triků, jak na to!
více

Joe Simpson - hrdina a spisovatel

Vydáno: 31. 03. 2020
Lezec, spisovatel a řečník. Kdyby si měl Joe Simpson vybrat pořadí, určitě by chtěl, aby bylo takové.
více

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 31. 03. 2020
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
více

Vltava

Vydáno: 30. 03. 2020
Všichni ji známe. Se svými 433 kilometry je nejdelší řekou České republiky. Pramení na Šumavě a přes národní park se pomalu blíží skrz nachystané přehrady v ústrety krásným městům jako je Český Krumlov, České Budějovice a další. Nejsou to však jediná lákadla, která může Vltava nabídnout. Pojďme se podívat, jaké sportovní využití nabízí a co všechno najdeme na jejích březích.
více

Veselé putování s Vlastou Burianem

Vydáno: 30. 03. 2020
V českém filmu a divadle se od dob prvních černobílých filmů a jednoduchých her vystřídalo mnoho umělců. Na některé se po letech zapomíná, někteří se nám vryjí svými výkony do paměti tak, že se na ně můžeme dívat i dnes stále dokola. Do té druhé kategorie spadá i náš významný a velmi populární herec a komik Vlasta Burian.
více

Prastarý kvas

Vydáno: 30. 03. 2020
Oddýchnuť si v príjemnom prostredí čajovni je isto uvoľňujúce. Pomaly ale isto nám však pribudnú teplé dni a v také piť teplý čaj nie je zrovna pre nás príjemné. Po čom teda siahnuť a stále ísť do obľúbeného prostredia našich tunajších čajovní?
více

Probiotika a prebiotika chrání střeva

Vydáno: 30. 03. 2020
Ze všech stran se na nás hrnou zprávy o tom, jak jsou pro naše tělo prospěšná probiotika a prebiotika. Ale co vlastně v praxi znamenají tyto roztodivné názvy?
více

Datľovník - najmenej náročná palma

Vydáno: 30. 03. 2020
Datľovník je asi najznámejšou izbovou palmou. Na pestovanie je nenáročný, dorastá do úctyhodnej výšky až 6 metrov a ak ju chcete mať v interiéri, musíte rátať s tým, že bude potrebovať určitý priestor. Datľovník pochádza z Arabského polostrova a východnej Afriky. Môžeme ho však nájsť aj na Kanárskych ostrovoch, Laose, v strednej a južnej Amerike a na Madagaskare.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému