Pošlete nám svůj recept

Nie je tras ako tras

Vydáno: 12. 06. 2019
Všimli ste si niekedy na sebe jemné chvenie? Končatín, prstov, či pier? Z akého dôvodu vzniká? Ako sa dá rozlíšiť, či sa jedná o normálny jav a kedy treba zbystriť pozornosť a uvažovať na tým, že by sa mohlo jednať o vážnejšie ochorenie? Existuje geneticky spôsobený tremor ? Ako rozpoznať tras spojený s Parkinsonovou chorobou?
více

Segway

Vydáno: 12. 06. 2019
Vždy si při sledování sci-fi filmů říkáte, že byste chtěli žít v podobné době a litujete, že jste se nenarodili o stovky let později? Milujete filmy, ve kterých na vás dýchá neznámý svět, který se zatím ukrývá v daleké a neznámé budoucnosti? S tím se asi nic dělat nedá. Jenom vám mohu doporučit nějaké dobré kousky světové kinematografie, při kterých se zabavíte. Nebo vám říct o možnostech, pomocí kterých se tomuto vytouženému futuristickému světu alespoň přiblížíte.
více

Je Source Code režiséra Duncana Jonese novým Matrixem?

Vydáno: 12. 06. 2019
Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí ve vlaku naproti krásné neznámé Christině (Michelle Monaghan), netuší, co se děje. Ocitá se v těle učitele Seana, ale dřív, než dostane šanci situaci pochopit, vlak vyletí do povětří.
více

Maľujeme na tričko

Vydáno: 12. 06. 2019
Máte doma zvyšky látok alebo staré tričká? Premýšľali ste nad tým, že ich použijete ako upratovací prostriedok alebo vyhodíte? Skúste svoje rozhodnutie ešte prehodnotiť. Aj zo starých kusov látky sa dá urobiť pekná dekorácia. Z kúskov maľovaných látok môžete ušiť napríklad poťah na vankúš, patchworkovou technikou z nich môžete urobiť prikrývky alebo pekné kúsky zarámujte a zaveste ako obrázok na stenu.
více

Netradiční vánoční cukroví

Vydáno: 12. 06. 2019
Cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům – vůně vanilkových rohlíčků, rum z perníčků, kandované ovoce, kokos. Co si ale dům či byt provonět neokoukaným a neochutnaným cukrovím, které rodinu i přátele překvapí? Každá hospodyňka má svůj zaručený, tradicemi opředený a před ostatními chráněný, recept na lahodné vánoční perníčky. Ten nemusíte zahazovat. Pokud ale chcete své blízké či kolegy potěšit něčím novým, můžete například z perníkového těsta vyříznout velký strom a rozdělit jej na různé části. Vznikne tak perníkové puzzle, které pěkně nazdobené a uložené do krabičky můžete použít jako krásný dárek pod stromeček.
více

Umelé alebo živé kvety?

Vydáno: 11. 06. 2019
Domov bez kvetín je fádny a chladný. Aké si ale vybrať, je často zložitá otázka. Existuje ich mnoho druhov a typov a to nie len medzi tými živými. Umelé, alebo živé kvety? Otázka, ktorú si dnes dáva mnoho ľudí, keď si zariaďujú byt.
více

Zorbing aneb jak se zbavit stresu

Vydáno: 11. 06. 2019
Nebaví vás už jednotvárnost všedních dnů, které se zdají být pořád stejné? Zkuste něco nového. Zapomeňte na chvíli na každodenní stres a rozpumpujte krev ve svých žilách trochou adrenalinu. Je to tak jednoduché. Stačí sebrat svou odvahu a vyzkoušet nějaký adrenalinový sport.
více

Galéria mladých nie len pre mladých

Vydáno: 11. 06. 2019
Neďaleko od divadla Andreja Bagara V Nitre sa nachádza vstupná brána do Podhradia, ktorú z jednej strany tvorí žltý palác známi ako Župný dom. Už na ulici pred sebou vám nápisy napovedia, ž v ňom sídli Nitrianska galéria skladajúca sa z viacerých výstavných priestorov. Jeden z nich je však unikátny a na Slovensku celkom nezvyčajný – ponúka priestor novým, mladým začínajúcim študentom.
více

Chuťovky pro návštěvu

Vydáno: 11. 06. 2019
Už se vám určitě někdy přihodilo, že u dveří zazvonila nečekaně návštěva, a vy jste začali narychlo přemýšlet, čím je pohostíte. Následující článek s deseti recepty by vám mohl pomoci.
více

Krásy Nizozemska

Vydáno: 11. 06. 2019
Zamýšlíte se také často nad tím, kam byste se chtěli podívat nebo jet na dovolenou? Většina z nás začne jmenovat nejčastěji státy na jihu Evropy, případně státy, které mají spoustu prosluněných pláží a je tam krásně teplo. Někteří z nás ale také rádi objevují zajímavá místa, která nelákají „plážové turisty“, ale milovníky památek, kultury a jiných přírodních krás. A takovým místem je například Nizozemsko. Najdeme zde spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému