Pošlete nám svůj recept

Začátek školního roku – stres, ale i radost

Vydáno: 13. 03. 2019
A je to opět tady! Po dvou, pro některé jedince velmi krátkých měsících, je tu opět začátek školního roku. Někteří se těší, někteří jsou smutní, pro jiné jsou to dny jako každé jiné. A jak to máte vy?
více

Niva - kouzla s chutí

Vydáno: 13. 03. 2019
Vždy, když přemýšlím, co si dát dobrého nebo co dobrého uvařit, kombinuji většinou suroviny, které mám zrovna doma a po ruce. Často ale zabrousím na internet nebo do kuchařek a nechám se inspirovat mnoha skvělými recepty. Mezi mé oblíbené suroviny k přípravě pokrmů patří také niva – sýr s modrou plísní uvnitř.
více

Joe Simpson - hrdina a spisovatel

Vydáno: 13. 03. 2019
Lezec, spisovatel a řečník. Kdyby si měl Joe Simpson vybrat pořadí, určitě by chtěl, aby bylo takové.
více

Roiboos čaj vhodný pre cukrovkárov

Vydáno: 13. 03. 2019
Roiboos je čajom pochádzajúcim z južnej Afrike, ktorý si za posledné roky získal v našich zemepisných končinách veľkú obľubu. Odporúča sa ako skvelý preventívny liek proti mnohým chorobám, alergiám a iným zdravotným ťažkostiam, vďaka čomu si získal pozornosť lekárov a vedcov, ktorí hľadajú a ozrejmujú jeho široké blahodárne účinky na náš organizmus. V posledných rokoch sa o ňom často dozvedáme ako o čaji vhodnom pre diabetikov. Prečo je tomu tak?
více

Zámek Sychrov

Vydáno: 13. 03. 2019
Historie zámku Sychrov se započala psát již v 15. století, kdy se na jeho místě nacházela tvrz patřící české královské komoře. O století později byl na jejím místě vystavěn kamenný dům a roku 1693 byl dokončen barokní zámek pod stavebním dozorem rodiny Lamottů z Frintroppu.
více

Může z vás být vodák?

Vydáno: 12. 03. 2019
Oprašuji loď a zároveň čísla přátel vodáků. Je to tak, další sezóna a další řeky čekají. Proč jezdí lidé na vodu? Máte dojem, že pro vás není výlet na lodičce zajímavý? Nebo je příliš nebezpečný? Ale když už se rozhodnete jet: kam se dá jet a proč? Co je potřeba? Jací jsou vodáci a co je na vodáctví to hlavní?
více

Základní informace o zateplení domu

Vydáno: 12. 03. 2019
V současné době je na úsporu energií kladen opravdu velký důraz. Na projekty, které myšlenky těchto úspor podporují, bývají využívány různé evropské dotace, věnuje se jim odborná i laická veřejnost. Určitým prvním krokem k tomu, jak snížit náklady na provoz domácnosti a spolu s nimi i právě četnost využití energií, je zateplení domu.
více

Light: pomáha alebo škodí?

Vydáno: 12. 03. 2019
Stravovať sa zdravo je snahou takmer každého pozemšťana. Niekoho k tomu vedie túžba rozlúčiť sa s nadbytočnými kilogramami, iných zdravotné problémy, alebo len dobrá vôľa urobiť niečo pre seba.
více

Projekt Gutenberg - literatura dostupná pro všechny

Vydáno: 12. 03. 2019
Kniha je darem, který si mnozí z nás neváží tak, jak by měli. Jak píše Lucius Annaes Senesa, kniha je i základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha. Avšak každý papír jednou zežloutne, protrhne se nebo shoří. Prostřednictvím Projektu Gutenberg se však slova a myšlenky jež obsahují, zachovají navždy.
více

Kam u nás na lyže a běžky?

Vydáno: 12. 03. 2019
Sněhová kalamita ochromila dopravu a městský život, naopak lyžaři, běžkaři a milovníci zimních sportů zajásali. Konečně budou moct vytáhnout výbavu, obout lyžáky, koupit skipas a vyrazit na sjezdovku nebo prošlápnout stopu. Ale kde a za kolik?
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému