Pošlete nám svůj recept

Odzemek, jidáš i loutky jsou na seznamu

Vydáno: 05. 06. 2017
Valašský odzemek, vodění jidáše a východočeské loutkářství. Jen na první pohled nesouvisející pojmy mají nyní společného ještě více, než že patří do kulturních dějin. Nově jsou totiž všechny tři fenomény zapsány do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
více

Nesnáze s klíšťaty

Vydáno: 05. 06. 2017
Krásné letní počasí úplně vybízí k procházkám a cestování. Díky delšímu pobytu v přírodě se ale lidské tělo vystavuje většímu riziku kousnutí zvířaty. Velmi nebezpečná jsou klíšťata, která přenášejí některé nemoci, především lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu.
více

Krásy Dubaja

Vydáno: 05. 06. 2017
Dedina, ktorá vyrástla okolo prístavu sa premenila na pulzujúcu metropolu celého Stredného východu. Táto premena by sa nemohla stať bez viacerých vecí, a to množstva financií pochádzajúcich z ropy, automobilov a klimatizácie.
více

Úklid může být díky robotickému vysavači velmi příjemnou záležitostí

Vydáno: 05. 06. 2017
Robotické vysavače vtrhly i na český trh s moderními domácími pomocníky a těší se stále větší oblibě. Důvodem může být mimo jiného i to, že usnadňují úklid, který je mnohdy nepříjemnou a zdlouhavou záležitostí, co může zbytečně vyvolávat špatnou náladu. Péči o domácnost si lze mnoha způsoby zpříjemnit a ulehčit. Jak na to jdou tyto plně automatické a inteligentní vysavače?
více

Vypěstujte si za oknem zelené bohatství

Vydáno: 05. 06. 2017
Kupování sáčků s bylinkami v obchodech je sice pohodlné, ale v průběhu celého procesu, než se dostanou k vám do kuchyně, ztrácí na své výrazné chuti a kvalitě. Co takhle vytvořit si domácí bylinkářství a pěstovat si čerstvé koření sami?
více

Tanvald

Vydáno: 04. 06. 2017
Nachází se v okresu Jablonec nad Nisou v Libereckém kraji. Název města pochází z němčiny: Tannwald a znamená „jedlový les“. Město je rozdělené do tří částí: Tanvald, Žďár a Šumburk nad Desnou.
více

Domácí kávovary přináší šálky lahodné kávy do každé domácnosti

Vydáno: 04. 06. 2017
Za dobrou kávou už se nemusí její milovník vydávat do kavárny. Cílem jeho cesty může být kuchyň či jakákoliv jiná místnost, kde bude k dispozici domácí espresso kávovar. Moderní spotřebiče jsou schopny plně nahradit profesionální služby, nejinak je tomu i právě u kávovarů, s kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel.
více

Ako si uľahčiť jarné upratovanie

Vydáno: 04. 06. 2017
Slniečko začína hriať, cez deň je príjemne teplo oproti predchádzajúcim mesiacom, operence už tiež čvirikajú čím ďalej tým viac, na prechádzkach je možno viedieť čoraz viac mamičiek s deťmi i zaľúbencov...Neklamný znak toho, že jar je už predo dvermi. A s jarou okrem príjemných zážitkov prichádza aj nepríjemný pocit, že pred Veľkou Nocou treba dať domácnosť do poriadku. Ponúkame vám preto zopár rád, ktorými si upratovanie môžete uľahčiť.
více

Navštívte múzeum

Vydáno: 04. 06. 2017
Hľadáte program na víkend? Vonku hlásia mizerné počasia a vám sa nechce sedieť doma? Máme pre vás zaujímavý tip. Namiesto prechádzania sa v obrovských preplnených nákupných centrách zájdite do múzea. Ušetríte a ešte sa aj dozviete veľa zaujímavých informácií.
více

Sila liečivých kameňov

Vydáno: 04. 06. 2017
Môžete ich sile veriť. A takisto nemusíte. Môžete ich pomoc považovať za náhodu. Alebo byť presvedčení o tom, že schopnosť obyčajných kameňov vplývať na človeka, navodzovať u neho pozitívnu náladu, či ochraňovať ho pred nebezpečenstvom je číry nezmysel...
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému