Jiří Kolbaba - ten, který žije svůj sen

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
30. 10. 2019
Cestovatel a fotograf tělem i duší. Dosud navštívil více než 130 zemí na všech kontinentech naší Země a toto úctyhodné číslo hodlá ještě navýšit. Jeho vášní i potřebou je prozkoumávat všechny kouty planety, poznávat přírodní krásy i atmosféru měst a proniknout do neznámých kultur. Zejména však touží potkávat nové lidi, kteří jeho cesty činí ještě zajímavějšími.

Jiří Kolbaba se narodil 15. dubna 1957 v Brně. Kromě cestování a fotografování je také spisovatelem a viceprezidentem Českého klubu cestovatelů. Co se týče celosvětové kampaně Keep Walking, Jiří Kolbaba v ní byl zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů
 
Každým rokem vyjíždí pan Kolbaba na rozličné expedice, ze kterých si vozí kromě úžasných zážitků a zkušeností také spoustu zajímavých fotografií a zápisků. Tento cenný materiál následně zpracovává do veřejných i mediálních projektů. Po celé republice pak pořádá cestovatelské besedy a diashow, o které je vždy velký zájem a také organizuje tématické fotovýstavy zaměřené na to nejlepší, co na cestách tento dobrodruh spatřil. Výjimkou nejsou ani jeho vystoupení v elektronických médiích.
 
Za zmínku jistě stojí i to, že je Jiří Kolbaba zakladatelem několika reklamních agentur a mimo jiné reprezentoval naši vlast v lehké atletice, svého času se stal mistrem ČSR v běhu na tři kilometry. Je autorem několika knižních publikací:
 
6 kontinetů - příběhy z cest (2004)
Obrazy světa (2005)
Tváře světa (2005)
Dopisy z cest - první díl (2009)
Dopisy z cest - druhý díl (2010)
 
Po ukončení studia na střední grafické škole se tento zajímavý muž nejdříve věnoval grafické a reklamní práci. Když se poprvé rozhodl vycestovat do vzdálenějších koutů světa, zvolil si čarovné Mongolsko. Během této zkušenosti cestování propadl natolik, že sám sobě dal slib - živit se v oblasti cestovního ruchu, přesto nevlastnit cestovní kancelář. Sen se mu díky vytrvalosti a nadšení vyplnil. V současnosti se hojně věnuje fotografování, psaní cestovatelských knih, velmi oblíbené jsou jeho cestovatelské besedy. Během nich dokáže Jiří Kolbaba během krátké chvíle přesunout celý přeplněný sál do vzdálených končin. Do míst, která sám navštívil a o kterých nám toho má tolik co říci. Jeho jedinečný projev a kontakt s publikem osloví každého posluchače, ať už se jedná o cestovatelskou duši, nebo nikoliv. Poutavý projev potom doplňují krásné profesionální fotografie a v závěru každé z přednášek se návštěvníci mohou těšit na vědomostní soutěž o věcné ceny, nejčastěji je výhrou průvodce pro cestovatele či kalendář s autorovými fotografiemi.
 
Kromě snahy přiblížit posluchači danou zemi či oblast, usiluje také Jiří Kolbaba o podnícení zájmu o cestování u každého, kdo jeho vyprávění naslouchá. Neopomene ani poukázat na nutnost chránit faunu a flóru celé naší Země, což můžeme jako cestovatelé velmi ovlivnit.
 
Cestovatelské besedy tohoto dobrodruha jsou vždy prosyceny pozitivní a uvolněnou atmosférou, posluchač se zde nejen dozví mnoho zajímavého o světě a lidech v něm, má také prostor k položení otázek na to, co jej zajímá a duch místa zaručeně způsobí, že z besedy budete odcházet příjemně naladěni a s touhou poznat celý širý svět.
 
"Nikdy není nic definitivní a to je dobře. Kdykoli v životě můžeme změnit místo svého působení, prostředí, profesi i vlastní cíle. Jediné, co k tomu potřebujeme, je svoboda, zdraví a troška odvahy zariskovat." Jiří Kolbaba

Pro Senior Portál napsala
Martina Boudová

 
 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému