Kam u nás na lyže a běžky?

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
08. 06. 2021
Sněhová kalamita ochromila dopravu a městský život, naopak lyžaři, běžkaři a milovníci zimních sportů zajásali. Konečně budou moct vytáhnout výbavu, obout lyžáky, koupit skipas a vyrazit na sjezdovku nebo prošlápnout stopu. Ale kde a za kolik?

Tento rok nabízí mnoho sjezdovek slevy pro rodiny i seniory. Lyžaři tak mohou například na šumavských sjezdovkách ušetřit stovky i tisíce. Za mimo sezónní ceny se až do 17. prosince lyžuje v největším lyžařském areálu na Šumavě Špičák, stejně tak i v areálu Snowhill Kašperské Hory a v areálu Samoty. Špičák dále nabízí i slevu na parkovném nebo 10 procent slevu na vstupné při předložení jízdenky Českých drah. Například na sjezdovce Kašperské hory můžete jezdit o padesát korun levněji, tedy za 320 korun na den.

Se slevou můžete sjíždět svahy i v moravskoslezských Beskydách. Ski areál Hrádek totiž nabízí slevy pro seniory. Najdete zde černou a dvě červené sjezdovky a pro zastánce běžkování jsou tu i dvě běžecké trasy. Na výběr máte mezi dvou kilometrovou, nebo kratší šestiset metrovou trasou, které nejsou náročné ani pro starší ročníky. Ceny jsou zde velmi příznivé, v hlavní sezóně si můžete zalyžovat už za 210 korun, ve vedlejší ještě o třicet korun levněji.

Lyžařská sezona bude 18. prosince zahájena i v jesenickém areálu Kouty a navštívit tam můžete pět sjezdovek a tři běžecké trasy různých délek a náročností. Pokud se míníte stát pravidelnými návštěvníky tohoto areálu, můžete získat členskou kartu, která vám přináší padesáti korunové slevy. Jinak vás lyžování v Koutech vyjde poměrně draho – jednodenní vstupenka v hlavní sezoně za 630 korun. Senioři nad šedesát let zde jezdí podle Seniorského tarifu.

Do Krušných hor můžete zajet třeba do ski areálu Boží Dar, kde najdete tři modré, tři červené a jednu černou sjezdovku. Zdatní běžkaři se jistě sportovně vyžijí na sedmdesáti kilometrové trase, která vede až do sousedního Německa. Bohužel areál na Božím Daru nenabízí slevy pro seniory, i tak jsou však ceny celkem příznivé. Celodenní skipas pro dospělého v hlavní sezóně vyjde na 240 korun. 

Slevy jsou seniorům většinou nabízeny po překročení jakési „přelomové hranice“, tzn. 60, 65, 70 a 75 let. Pokud je vám nad pětašedesát, slevy získáte například ve Špindlerově Mlýně, v areálu Prkenný důl ve východních Krkonoších a zalyžujete si levněji také v areálu Pod Žacléřem. Pokud je vám nad sedmdesát let, ušetříte 15 procent při lyžování třeba v Harrachově a na všech sjezdovkách, které jsou členem sdružení Skiregion.cz. Pro nenáročné seniory je zde i nově otevřený areál Lipno, kde lyžaři nad jednašedesát let ušetří 150 korun na jednodenním skipasu.

Mnoho ski areálů po celé republice nabízí ke skipasu i slevu na ubytování nebo oběd v některém ze spřízněných hotelů nebo restaurací. Tak neváhejte, sbalte lyže nebo běžky a dokud je dost sněhu, vyrazte na hory a rozehřejte tělo trochou pohybu!

Pro Senior portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému