Zámek Sychrov

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
16. 10. 2020
Historie zámku Sychrov se započala psát již v 15. století, kdy se na jeho místě nacházela tvrz patřící české královské komoře. O století později byl na jejím místě vystavěn kamenný dům a roku 1693 byl dokončen barokní zámek pod stavebním dozorem rodiny Lamottů z Frintroppu.

Stavba zámku pokračovala za knížete Josefa Idesbalda Filipa Rohana. Pod jeho vedením se zrodila dnešní novogotická podoba zámku. V té době byl knížetem založen i nový unikátní park, ve kterém každý člověk nalezne klid a odpočinek.

Mezi významné a opravdu okouzlující památky zařadila zámek romantická novogotická přestavba z let 1847 - 1862, vedená podle projektu profesora akademie výtvarných umění Bernarda Gruebera.

Dnes je Sychrov vyhledávaným a oblíbeným místem turistů, kteří se do jeho prostor nechají lákat nejen láskou k historii, architektuře či umění, ale taky kvůli odpočinku a pokojným chvílím stráveným se svými blízkými.

Prohlídka interiéru

Na zámku na vás čekají krásné ukážky umění a architektury, při kterých se vám zastaví dech a budete si v duchu říkat, že tady byste rozhodně chtěli bydlet navždy s celou rodinou. Dokonalý nábytek a prosvětlené prostory budete obdivovat zejména v ložnici knížete, loveckém salonu, salonu královského apartmá či v knihovně.

Kultura a výstavy

Na zámku je možné shlédnout stálé expozice:

  • Zámecká akvária - umožňují nahlédnout do zvířecího světa, resp. do světa pod vodou a seznámit se s obyvateli našich řek a jezer.
  • Pohádkový svět - zaujme zejména mladé návštěvníky.
  • Sokolnické ukázky - v zámeckém parku se máte možnost seznámit i s majestátními a hrdě se ve vzduchu vznášejícími dravými ptáky.

Kromě stálých výstav se můžete těšit i na příležitostní akce jako jsou koncerty, opery, hry, trhy či speciální prohlídky a programy pro děti.

Romantika

Je snad něco krásnějšího než procházka ruka v ruce se svou milovanou či milovaným starými chodbami zámku, po kterých se přecházeli významné osobnosti naší historie? Můžete společně snít o světě, ve kterém dobro vždy vítězí a zlí jsou poraženi. Můžete alespoň na chvíli zapomenout na každodenní problémy v práci či škole. Zažít chvíle, které nikdy neolitujete. Vypustit z hlavy všechny povinnosti, které na vás čekají a na několik okamžiků se přenést do pohádky, ve které všechno dobře skončí. Tak proč se nevybrat na zámek Sychrov?

Pro Senior portál napsal
AL


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému