Cvičení a tanec dohromady? To je Port de Bras!

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
20. 08. 2020
Koho nebaví zumba ani aerobic a jóga je na něj moc pomalá, může zajásat. V českých tanečních centrech se totiž rozmáhá trend nového cvičení jménem Port de Bras. Pojďte se o něm dozvědět více!

Port de Bras je cvičení z řady Body and Mind – tedy cvičení, kde relaxujete nejen tělo, ale i mysl. Vychází z klasického tance a baletu, tudíž je vhodné pro všechny, které neláká cvičení na moderní hudbu, jako je právě již zmiňovaná zumba. Navíc u cvičení vypadáte elegantně, ale vaše tělo dostane i tak zabrat.

Cvičení Port de Bras, což v překladu znamená „nesení paží“ vzniklo v roce 2006 v Rusku. Vytvořil jej ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský trenér fitness Julio Dieguez Papi. Oba tito pánové patří ve svých oborech k absolutní špičce, proto se není čemu divit, že se cvičení rozšířilo po světě závratnou rychlostí a oblíbili si ho nejen ženy, ale i muži. V poslední době se tento druh pohybu dostává i do českých sport center a čím dál tím oblíbenějších center tanečních, takže jej můžete klidně vyzkoušet ve většině městech ČR.

Cvičení hodina se většinou skládá z tří částí – v první části se učíte nové prvky a tancujete jednoduché sestavy na příjemnou relaxační hudbu. Už toho napovídá, že se v Port de Bras nejedná o rychlost cvičení, nýbrž o správnost prováděných pohybů. Věřte ale tomu, že ikdyž vypadá Port de Bras na první pohled nenamáhavě, při tanci se pěkně rozhýbete a zapotíte.

Druhou částí lekce by mělo být posilování – hlavně problematických partií, jako je břicho a hluboké břišní svaly, které jsou často opomíjené, ale přesto velice důležité. Poslední část hodiny je ryze relaxační. Zde protáhnete svaly, učíte se správně dýchat a odpočíváte po sportovním výkonu.

Při cvičení je velice důležité hudba, která určuje tempo každé hodiny. Většinou jde o klasickou hudbu, či relaxační nahrávky. Záleží však na lektorovy, který může zapojit i pomalejší populární písně.

Port de Bras vychází z klasického baletu a už i samotný název napovídá, že zde hodně dostanou zabrat ruce a paže. V sestavě se setkáte s množstvím baletních prvků, jako je například demi – plié, tedy polodřep. Nemusíte se však bát, že byste cviky nezvládly. Vše se naučíte pod vedením certifikovaného lektora, který absolvoval kurz a to ho opravňuje k přenášení filozofie Port de Bras dál.

Jak je známo, baletní cvičení kladou důraz na správné držení těla a i tato myšlenka se přenesla do Port de Bras. Cvičení uleví od bolesti zad, nacvičí správný postoj a držení těla a při posilovací části zpevníte břicho, které je pro správné držení těla klíčové.

Pokud si myslíte, že by vás cvičení bavilo, neváhejte nakouknout na internet, kde najdete jednak množství videí a jednak také veliký výběr kurzů. V Brně, Praze a dalších velkých městech můžete zavítat například do Centra tance, které hodiny Port de Bras nabízí a bonusem jsou velice příjemní a kvalifikovaní lektoři. Zapomeňte na zábrany a pojďte si zacvičit!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému