Dovolená na podzim - exotika i hory za příznivé ceny!

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
11. 01. 2021
Prodloužit si léto nikdy není na škodu a pokud neholdujete tropickým teplotám a uvítáte příjemné klima, je pro vás podzimní dovolená to pravé!

Pokud právě teď ke konci léta nastala doba vaší dovolené, nemusíte zoufat, že nezažijete ty pravé zážitky. Naopak si můžete užít zajímavou dovolenou za méně peněz, v komfortu, který by byl v hlavní sezóně dávno obsazený a na místech, které bez davů turistů získávají mnohem jiný rozměr.

Poměrně obvyklý způsob, jak trávit podzimní dovolenou, je cesta k moři. Tato varianta má, jako vše, mnoho výhod i nevýhod. Mezi klady jistě patří mnohem nižší cena než je v polovině léta a výhodou je také odliv turistů. Turistická centra tak mají mnohem větší a zajímavější kapacity a na pláži se nemusíte tísnit s davy Němců a dalších Čechů.

Nevýhodou této varianty je menší spolehlivost počasí. Proto se například nedoporučuje vyjet na podzim na sever Chorvatska a zamířit raději více k jihu. A na polehávání na bulharských plážích raději zapomeňte – tam je již začátkem září chladno. Ideální z letovisek, která jsou relativně blízká je samozřejmě sever Itálie a již zmiňovaný jih Chorvatska.

Některá letoviska naopak získávají s podzimem na atraktivitě. V zemích jako je Egypt, Tunisko a také jižní Itálie, nastává teprve příjemná teplota. Stejně tak i v Řecku, Turecku, na Kypru, ve Španělsku a Baleárských ostrovech se dá koupat a slunit minimálně do konce října.

Pokud jste si přes léto našetřili pár tisíc navíc, můžete okusit i podzimní exotiku a vyrazit například na Havaj, Kanáry nebo také do Indonésie či do Thajska. Tam sezóna začíná až v listopadu, tudíž ceny zájezdů na září jsou ještě poměrně levnou záležitostí.

Pokud vás nelákají slunečné pláže a exotické zážitky, nemusíte zoufat – stačí jen vybírat mezi jinými lokalitami. Pro nenáročné je možností samozřejmě dovolená v Česku a to buď v horách nebo naopak třeba na jihu Čech, kde se dá strávit zajímavá aktivní dovolená. Možnost k dovolené představují také naši sousedi a to jak Slovensko, tak i Rakousko. Zde najdete nádherné hory, pomalu se zbarvující přírodu a úchvatné scenérie.

Pro dobrodruhy je zde třeba Banát, což je oblast v Rumunsku, která se kulturou i krajinou velice podobá Čechám ke konci 19. století. Malé, zapadlé vesničky v rumunských horách jsou místem klidu a zapomenutých tradic. Signál zde mít určitě nebude, zato se jistě seznámíte s přívětivými obyvateli a ochutnáte něco z typické, krajové kuchyně.

Ač se to při pohledu na chorvatské pláže v letní sezóně nezdá, Češi stále více holdují dovoleným až po sezóně a tak na své dovolené často vyjíždí až začátkem září. Tuto variantu čím dál častěji volí bezdětné páry či právě senioři, kteří jistě víc než kdo jiný uvítají svůj klid a ušetření peněz!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému