Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Zvonkohry malé i velké

Vydáno: 14. 06. 2018
Zvonkohry mohou být originálním bytovým doplňkem, ale i obrovskou soustavou zvonů, které si domů jen tak nepověsíte. V dnešním článku se zaměříme na to kam zvonkohry umístit doma a jak si je vyrobit, přidáme také tipy na to, kam se podívat na zvonkohry velkých rozměrů.
více

Když je zahrada na střeše

Vydáno: 13. 06. 2018
Střešní zahrady - známe je také pod názvem zelené střechy anebo zatravněné střechy. Přestože jsou oblíbené zejména v zahraničí, postupně si získávají na popularitě i v naší zemi. A důvodů, proč si takovou střešní zahradu pořídit, se najde hned několik - nepochybně se jedná o svěží estetický prvek Vašeho domu, avšak praktické využití hraje taktéž velmi významnou roli. Střešní zahrada plní mimo jiné funkci tepelné a zvukové izolace a chrání Vaši střechu před vnějšími vlivy a následným poškozením.
více

Kvety v plechovke

Vydáno: 12. 06. 2018
Začína sa prvý jarný mesiac, ale počasie ešte ku kvietkom nie je najpríťažlivejšie. Vykukujú už snežienky a v kvetinárstvach začínajú núkať kvetináčové narcisy či hyacinty, tým však chýba čaro „vypestovania si sami“. Čo by vás mohlo zaujať, poteší aj ako originálny darček – kvetiny v plechovke.
více

Starostlivosť o trávnik

Vydáno: 11. 06. 2018
Keď chcete mať zdravý, pekný a hustý trávnik, je základom ho správne ho založiť. Neskôr je dôležité, ako sa trávnik staráte. Vďaka nemu lepšie vyniknú aj farebné kvetinové záhony, dreviny, živé ploty či plastiky.
více

Zimní zahrada není obyčejný skleník!

Vydáno: 10. 06. 2018
Máte kolem sebe rádi květiny a zeleň? Je pro vás zimní období ubíjející svou všudypřítomnou mrazivě bílou (v lepším případě) nebo šedou (v případě horším) barvou? Pokud máte alespoň kousek volného prostoru, neváhejte a přeměňte ho na zimní zahradu. Ta je přirozeným přechodem mezi interiérem a exteriérem vašeho bydlení a dokáže vám nahradit vaše vysněné roční období.
více

Výběr psa není impulzivní záležitost

Vydáno: 09. 06. 2018
Pokud uvažujete o pořízení psa – nejlepšího přítele a spřízněné duše, pak je tento článek právě pro vás. Podle čeho si však vybrat toho nejlepšího společníka?
více

Zasklenie balkóna

Vydáno: 08. 06. 2018
V poslednej dobe je zasklenie balkóna najčastejšie skloňovaným termínom čo sa týka prerábania priestranstiev v bytovkách. Vďaka zaskleniu balkóna vzniká v byte nová miestnosť a tým sa dá ušetriť.
více

Ako si zvoliť nové bytové jadro

Vydáno: 07. 06. 2018
Jednou z nevýhod starších panelových bytov je riešenie bytového jadra. Kedysi revolučný umakart dnes už ani zďaleka nespĺňa hygienické normy, mnohokrát sa doslova rozpadá a znemožňuje aj vymenenie kuchynskej linky. Rozhodli ste sa preto bytové jadro vymeniť? Na čo treba myslieť?
více

Hrdza a čo s ňou?

Vydáno: 06. 06. 2018
Hrdza je červenohnedý povlak, ktorý vzniká na povrchu železných predmetov účinkom kyslíka vo vlhkom prostredí. Ide v podstate o hydroxid a hydratovaný oxid železitý a železnatý. Predchádza mu korózia. Na hrdzi je najhoršie to, že môže byť všade, na oblečení, vonku, vo vnútri, na záhrade, v obývačke...
více

Zo starého nábytku skoro nový

Vydáno: 05. 06. 2018
Máte doma starší kus nábytku, ktorý je ešte funkčný, nechcete ho vyhodiť, ale chceli by ste mu dodať „nový šat“? Existuje niekoľko možností, ako vynoviť starý nábytok tak, aby ste to zvládli sami doma a ušetrili peniaze, ktoré by ste museli investovať do nového nábytku. Stačí trochu šikovnosti a pár nápadov.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému