Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Bezpečie za bezpečnostnými dverami

Vydáno: 08. 07. 2019
Typizované dvere do bytov v starších činžiakov ani náhodou nespĺňajú bezpečnostné normy. Zväčša sa od tých interiérových odlišujú len sofistikovanejšou zámkou a tak mnohým z nás neostáva nič iné, len ich zamykať „na retiazku“, prípadne siahať po zabezpečujúcich doplnkoch, akými sú napríklad kovové zaklapávacie zámky. Tie však nie sú príliš estetické. Ak sa rozhodnete dvere vymeniť, dávajte si pozor.
více

Záclony a závěsy – ano či ne?

Vydáno: 07. 07. 2019
Bydlíte v domě, bytě nebo kdekoliv jinde? A řešili jste někdy dilema, jestli mají být okna zakrytá záclonami či jinými kryty? Záclony jsou odpradávna v naší zemi skoro samozřejmostí. Ale jsou opravdu nutné?
více

Ako uchovať živé kvety čo najdlhšie vo váze

Vydáno: 06. 07. 2019
Kvety vo váze sú krásnou dekoráciou, ktorá rozvonia miestnosť. Či už si chcete domov spríjemniť kvetmi, ktoré ste si dopestovali v záhrade, alebo darovanou kyticou, poradíme vám, ako sa o ne postarať, aby vám robili radosť čo najdlhšie.
více

Aké lustre sa kam hodia?

Vydáno: 05. 07. 2019
Lustre sú taká obyčajná vec. Aspoň zdanlivo. No v skutočnosti je správny výber tohto svietidla dosť dôležitý a pomerne zložitý. Napríklad pokiaľ ide o rozmery.
více

Novinky v kvetinástve: Gelové guličky

Vydáno: 04. 07. 2019
Čo viac skrášli domácnosť, ako čerstvé kvety alebo rastlinky? Určite aj kvetináč či váza, v ktorej sú naaranžované. Či už sa rozhodnete upraviť ich sami, alebo to necháte na profesionálov v kvetinárstvach, je len na vás. Poznáte ale posledný, trochu nezvyčajný trend pri aranžovaní kvetín?
více

Mačka v byte - radosť, či starosť?

Vydáno: 03. 07. 2019
Mačky v dnešnej dobe patria medzi najobľúbenejších domácich spoločníkov. Určite sa pýtate prečo. Na to je ľahká odpoveď: mačka je sebestačné, nezávislé, pokojné a čistotné zviera. Ale to neznamená, že by sme ju mali ignorovať len preto, že nás k svojmu prežitiu nepotrebuje naplno. Mačky, ktoré žijú v domoch a neprichádzajú do styku s prírodou, potrebujú našu pomoc, aby si na nové prostredie zvykli. Práve pre toto je životne dôležité zabezpečiť jej uspokojenie psychických ako aj fyzických potrieb. To znamená aktívne sa mačke venovať, poskytnúť jej možnosť hrať sa, či zažiť iné zážitky, ktoré jej nahradia jej prirodzené prostredie, kde odjakživa žila.
více

S žaluziemi se bydlí příjemněji

Vydáno: 02. 07. 2019
Jestliže nepatříte k nadšeným exhibicionistům, kteří se rádi ukazují světu, pak se na vašich oknech jistě nachází něco, čím je můžete zakrýt před zvídavými pohledy kolemjdoucích a sousedů. Tím něčím mohou být žaluzie, které se staly velmi oblíbeným doplňkem. Chrání nejen domácí pocit soukromí, ale v létě také mírní dopady slunečních paprsků.
více

Vyžadujte kvalitní plastová okna a nenechte se napálit

Vydáno: 01. 07. 2019
Plastová okna lze v dnešní době vidět na mnoha typech domů. Mohou za to nepopíratelné výhody, které tento moderní druh oken charakterizují. Každý majitel se totiž může těšit z toho, že jeho investice se díky dlouhé životnosti vyplatí. Pokud se chystáte i vy na výměnu svých starých oken za nová – plastová, pak vám mohou následující řádky přinést užitečné tipy, jak se v pestré nabídce trhu orientovat a nenapálit.
více

Fuchsie v zahradě

Vydáno: 30. 06. 2019
Když se řekne fuchsie, každému, kdo se alespoň trošku zajímá o zahradnictví a květiny, se vybaví květina, která se svým vzhledem nepodobá žádné jiné. Má krásný zvonkovitý tvar, který se podobá sukýnce baletky. Je ale potřeba si uvědomit, že pod tímto jednoduchým názvem se skrývá nespočetné množství druhů, barev a tvarů této rostliny. Jedná se o květinu, která se v průběhu let stala součástí mnoha okrasných zahrad a těší se velké oblibě lidí.
více

Co jsou to bonsaje?

Vydáno: 29. 06. 2019
Připadají vám typické pokojové rostliny nudné? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad prastarou technikou umění, která se zabývá miniaturizací rostlin, povětšinou původně méně či více vzrostlých stromů. Právě tato technika se nazývá „bonsaj“ a stejnému pojmenování se těší i stromy, které z této metody vzešly – bonsaje.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému