Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Vyžadujte kvalitní plastová okna a nenechte se napálit

Vydáno: 01. 07. 2019
Plastová okna lze v dnešní době vidět na mnoha typech domů. Mohou za to nepopíratelné výhody, které tento moderní druh oken charakterizují. Každý majitel se totiž může těšit z toho, že jeho investice se díky dlouhé životnosti vyplatí. Pokud se chystáte i vy na výměnu svých starých oken za nová – plastová, pak vám mohou následující řádky přinést užitečné tipy, jak se v pestré nabídce trhu orientovat a nenapálit.
více

Fuchsie v zahradě

Vydáno: 30. 06. 2019
Když se řekne fuchsie, každému, kdo se alespoň trošku zajímá o zahradnictví a květiny, se vybaví květina, která se svým vzhledem nepodobá žádné jiné. Má krásný zvonkovitý tvar, který se podobá sukýnce baletky. Je ale potřeba si uvědomit, že pod tímto jednoduchým názvem se skrývá nespočetné množství druhů, barev a tvarů této rostliny. Jedná se o květinu, která se v průběhu let stala součástí mnoha okrasných zahrad a těší se velké oblibě lidí.
více

Co jsou to bonsaje?

Vydáno: 29. 06. 2019
Připadají vám typické pokojové rostliny nudné? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad prastarou technikou umění, která se zabývá miniaturizací rostlin, povětšinou původně méně či více vzrostlých stromů. Právě tato technika se nazývá „bonsaj“ a stejnému pojmenování se těší i stromy, které z této metody vzešly – bonsaje.
více

Ako na mozaiku?

Vydáno: 28. 06. 2019
Pokiaľ rozmýšľate nad tým, ako vyplniť svoj voľný čas a zároveň máte šikovné ruky a chuť tvoriť, pustite sa do mozaiky! Predpokladá sa, že vznikla už v dávnom Egypte a odvtedy fascinuje ľudí po celom svete. Chcete to skúsiť? Neviete ako na to? Ponúkame vám zopár užitočných rád a tipov.
více

Plávajúca podlaha alebo parkety?

Vydáno: 27. 06. 2019
Nie je to tak dávno, čo kraľovali našim príbytkom koberce. Boli v takmer každej miestnosti a mali nepochybne svoje výhody. Dnes sa však už celoplošné koberce vyskytujú v domácnostiach čoraz menej a sú nahrádzané populárnymi drevenými a laminátovými podlahami.
více

Starostlivosť o trávnik

Vydáno: 26. 06. 2019
Keď chcete mať zdravý, pekný a hustý trávnik, je základom ho správne ho založiť. Neskôr je dôležité, ako sa trávnik staráte. Vďaka nemu lepšie vyniknú aj farebné kvetinové záhony, dreviny, živé ploty či plastiky.
více

Zasklenie balkóna

Vydáno: 25. 06. 2019
V poslednej dobe je zasklenie balkóna najčastejšie skloňovaným termínom čo sa týka prerábania priestranstiev v bytovkách. Vďaka zaskleniu balkóna vzniká v byte nová miestnosť a tým sa dá ušetriť.
více

Vyzdobte sa Veľkonočne

Vydáno: 24. 06. 2019
Uvažujete o tom, že by ste si tento rok urobili vlastné veľkonočné dekorácie? Zaujal vás nejaký výrobok v kvetinárstve a radi by ste si vyrobili niečo podobné? Neviete ako na to? Poradíme vám.
více

Aktivní sezení, co nebolí - ergonomická židle

Vydáno: 23. 06. 2019
Špatné sezení je příčinou mnoha obtíží. Od bolestí zad k bolestem hlavy a celkové únavě. Investice do kvalitní židle se tak určitě vyplatí. Velkou popularitu si v dnešní době drží tzv. ergonomické židle, jejichž důmyslný systém opory pro sedící lidské tělo garantuje, že několikahodinová práce u stolu už nebude ke konci nepříjemná a bolestivá.
více

Na co se připravit před příchodem štěněte do domácnosti

Vydáno: 22. 06. 2019
Máte zamluvené štěňátko a blíží se den, kdy si ho poprvé přivedete domů? Pak je třeba myslet na to, že jeho nový domov musí být na tento psí přírůstek připraven, aby prvotní oťukávání bylo příjemné jak pro vás, tak pro nového člena rodiny. Štěně se musí cítit dobře, aby jeho odebrání od matky nezpůsobilo trauma, s nímž se nebude umět vyrovnat. Co tedy udělat pro spokojenost čtyřnohého kamaráda?
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému