Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Co jsou to bonsaje?

Vydáno: 01. 09. 2017
Připadají vám typické pokojové rostliny nudné? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad prastarou technikou umění, která se zabývá miniaturizací rostlin, povětšinou původně méně či více vzrostlých stromů. Právě tato technika se nazývá „bonsaj“ a stejnému pojmenování se těší i stromy, které z této metody vzešly – bonsaje.
více

Nie je mikrovlna ako mikrovlna

Vydáno: 31. 08. 2017
Ešte pár rokov dozadu by ste si vyberali skôr medzi farbou, ako ich funkciami. Nanajvýš ponúkali možnosť grilovania, nie vždy však dosahovali požadovanú kvalitu. Rokmi sa ale vyvíjali rovnako, ako všetka elektronika. Dnes si už okrem farby a veľkosti môžete vybrať medzi mnohými druhmi mikrovlniek. Viete, aká sa hodí práve vám?
více

Rostliny, které čistí vzduch

Vydáno: 30. 08. 2017
Také trávíte většinu času v uzavřených prostorách, jak je typické pro dnešní dobu? Potom se jako většina z nás vystavujete zamořenému vzduchu, ať už za znečištění mohou počítače, nátěry na stěnách, různé elektrospotřebiče či jiné faktory. Obzvláště v klimatizovaných místnostech může docházet až k neúnosnému zamoření vzduchu zdraví škodlivými látkami. Jak však zjistili vědci z Amerického úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA), některé rostliny mají vedle estetických vlastností také schopnost čistit tento nekvalitní vzduch.
více

Utíšme sa, možno rušíme

Vydáno: 29. 08. 2017
Sedíte si pri televíznom seriály, na ktorý ste sa celý deň tešili. Ste obložený všakovakým jedlom a nápojmi a neviete sa dočkať toho, že si večer vychutnáte. Zrazu začujete zvuk vŕtačky. Ide to z televízie? Zdá sa vám to? Zistíte, že sa vám to naozaj nezdá a že agresívny zvuk pochádza z bytu vášho suseda. Rozhodol sa skrášliť svoj domov pár obrazmi a diery do steny treba vyvŕtať práve teraz. Má na to právo? Aká intenzita zvuku človeka obťažuje? Môže opakovaný nepríjemný zvuk vyvolať vážne zdravotné problémy? Ako sa pred hlukom chrániť?
více

S žaluziemi se bydlí příjemněji

Vydáno: 28. 08. 2017
Jestliže nepatříte k nadšeným exhibicionistům, kteří se rádi ukazují světu, pak se na vašich oknech jistě nachází něco, čím je můžete zakrýt před zvídavými pohledy kolemjdoucích a sousedů. Tím něčím mohou být žaluzie, které se staly velmi oblíbeným doplňkem. Chrání nejen domácí pocit soukromí, ale v létě také mírní dopady slunečních paprsků.
více

Kúriť plynom či drevom?

Vydáno: 27. 08. 2017
Drevo sa opäť dostáva do módy nielen ako stavebný materiál, ale aj ako palivo do kotlov na vykurovanie domov. Dôvod je jasný – nízka cena. No ani plyn nie je na zahodenie.
více

Okrasné skalky

Vydáno: 26. 08. 2017
Okrasné skalky vymizely ze zahrad, ale v poslední době opět získávají velké oblibě a zdobí malé zahrádky i rozlehlé pláně. Jak na založení skalky a jaké jsou trendy pro letošní rok?
více

Ozdobte si balkón či terasu

Vydáno: 25. 08. 2017
Poradíme vám, čo je trendy, čoho sa máte vyvarovať a ako si z balkóna alebo terasy urobíte priestor, na ktorý budete nielen pyšní, ale predovšetkým vám umožní stráviť príjemné chvíle dlhších dní.
více

Ako zariadiť detskú izbu?

Vydáno: 24. 08. 2017
Možno plánujete potomka. Možno len chcete zariadiť izbu, kde by mohli tráviť prázdniny, či čas po škole vaše vnúčatá. Alebo chcete zariadiť detskú izbu pre každý prípad hneď pri kúpe bytu, či domu. Na čo treba myslieť? Koľko priestoru dieťa potrebuje? Aký nábytok a farby vybrať?
více

Příprava zahrady na podzim a zimu

Vydáno: 23. 08. 2017
Meteorologové už předpovídají poslední teplé dny, léto už opravdu pomalu končí. Asi. Ale bude to tak i doopravdy? Ať už tak či tak, je potřeba připravit zahradu na nepřízeň počasí na podzim a v zimě. A na to je nyní ideální doba.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému