Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Co jsou to bonsaje?

Vydáno: 23. 02. 2017
Připadají vám typické pokojové rostliny nudné? Pak je nejvyšší čas začít přemýšlet nad prastarou technikou umění, která se zabývá miniaturizací rostlin, povětšinou původně méně či více vzrostlých stromů. Právě tato technika se nazývá „bonsaj“ a stejnému pojmenování se těší i stromy, které z této metody vzešly – bonsaje.
více

Správný výběr kávovaru je věda?

Vydáno: 22. 02. 2017
Nikoliv však taková alchymie, že by ji nemohl zvládnout i laik. A pokud patříte mezi ty, kteří si den bez šálku výborné kávy nedokáží představit, jistě jste již párkrát uvažovali o koupi kvalitního kávovaru, s nímž byste ihned zapomněli na instanční napodobeniny kávy. Podle jakých kritérií vybírat, se podíváme v následujícím článku.
více

Ako zariadiť detskú izbu?

Vydáno: 21. 02. 2017
Možno plánujete potomka. Možno len chcete zariadiť izbu, kde by mohli tráviť prázdniny, či čas po škole vaše vnúčatá. Alebo chcete zariadiť detskú izbu pre každý prípad hneď pri kúpe bytu, či domu. Na čo treba myslieť? Koľko priestoru dieťa potrebuje? Aký nábytok a farby vybrať?
více

Český design v praxi

Vydáno: 20. 02. 2017
Kdo má čas a nápady, může se do zařizování a úprav bytu, chaty nebo zahrady pustit sám. Pokud si však netroufáte na žádné radikální zásahy, pomocnou ruku vám může podat designér. V některých státech je naprosto přirozené spolupracovat při takových příležitostech s odborníky, v České, ale i Slovenské republice je vše teprve na začátku dlouhé cesty.
více

I v malé kuchyni lze připravovat velké hostiny

Vydáno: 19. 02. 2017
Kuchyně je bezesporu místem, bez kterého by se chod domácnosti značně ztížil. Zejména v panelákových bytech však není pro tuto místnost vždy dostatek prostoru. Jak se tedy vypořádat s rekonstrukcí kuchyně tak, aby i malá sloužila stejně tak dobře jako velká? Dnešní článek vám přináší tipy, jak si vybudovat malou velkou kuchyň.
více

Příprava zahrady na podzim a zimu

Vydáno: 18. 02. 2017
Meteorologové už předpovídají poslední teplé dny, léto už opravdu pomalu končí. Asi. Ale bude to tak i doopravdy? Ať už tak či tak, je potřeba připravit zahradu na nepřízeň počasí na podzim a v zimě. A na to je nyní ideální doba.
více

Bývate na správnom mieste?

Vydáno: 17. 02. 2017
Vyskytuje sa váš domov v blízkosti veľkej križovatky, či frekventovaného nákupného strediska? Trpíte často neopodstatnenými bolesťami hlavy, migrénami, nespavosťou alebo nechutenstvom? Nerozmýšľali ste nad tým, že poloha vášho príbytku súvisí s tým, ako sa doma cítite a či ste zdraví? Možno žijete na geopatogénnom území a ani o tom neviete.
více

Digestory - pohlcovače pachu alebo estetické doplnky?

Vydáno: 16. 02. 2017
Rozmýšľate nad nákupom odsávača pár a neviete, čo bude pre Vás to pravé? Nechcete už zapnutím digestora zobudiť spiaceho člena rodiny? Nasledujúce riadky Vám pomôžu.
více

Aké lustre sa kam hodia?

Vydáno: 15. 02. 2017
Lustre sú taká obyčajná vec. Aspoň zdanlivo. No v skutočnosti je správny výber tohto svietidla dosť dôležitý a pomerne zložitý. Napríklad pokiaľ ide o rozmery.
více

Kúriť plynom či drevom?

Vydáno: 14. 02. 2017
Drevo sa opäť dostáva do módy nielen ako stavebný materiál, ale aj ako palivo do kotlov na vykurovanie domov. Dôvod je jasný – nízka cena. No ani plyn nie je na zahodenie.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému