Dům a zahrada

Pošlete nám svůj recept

Ako spevniť svah v záhrade

Vydáno: 17. 08. 2019
Záhrada nemusí byť vždy rovná, niekedy v nej máme pomerne svahovitý terén. To môže skutočne prispieť k tomu, aby záhrada bola viac zaujímavá, no takisto nám svah na takomto mieste môže priniesť zopár problémov, ktoré sa týkajú jeho zasúvania.
více

Nebojte se orchidejí

Vydáno: 16. 08. 2019
Orchideje jsou fascinující rostliny. Ty v našich domech se sice nevyrovnají kráskám z pralesů, i tak ale svými bizarními květy a pestrostí oživí každý pokoj. Ač by se mohlo zdát, že se jedná o náročné květiny, není tomu tak – péče není nikterak složitá.
více

Ruže v kvetináči

Vydáno: 15. 08. 2019
Už takmer 200 rokov pestujú ľudia miniatúrne ruže v črepníkoch. Prvou vyšľachtenou „zakrpatenou“ ružou bola v roku 1815 Rosa chinensis minima. Rosa chinensis minima pochádza z Ázie. V Číne sa už dlhé roky pestuje ako bohato kvitnúca rastlina. Stala sa veľmi obľúbenou a neskôr vyšľachtili ďalšie druhy mini ruží. V dnešnej dobe niektoré z týchto šľachtených rastlín dosahujú iba veľkosť dlane.
více

I šálek s kávou se může stát uměleckým dílem aneb latte art v plné síle

Vydáno: 14. 08. 2019
Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na světě, o tom není žádný pochyb. Dokladem jsou nejen její nadšení vyznavači, kteří znají nazpaměť historii jednotlivých druhů, ale i zcela běžní lidé, pro které je představa rána bez šálku horké kávy nesnesitelná. Nyní však pití kávy dostalo zcela nový rozměr – umělecký. V čem spočívají techniky latte art a co to vlastně znamená?
více

Inteligentní domácnost není už jen fikce!

Vydáno: 13. 08. 2019
Tak zvanou inteligentní domácnost už nemusí být jen sci – fi z amerických filmů. Domácnost, kde za vás leccos zařídí přístroje ovládané třeba z druhé půlky zeměkoule, si můžete zařídit i vy!
více

Dvojitý kozub - na leto aj zimu

Vydáno: 12. 08. 2019
Kozub v dome je výrazným architektonickým prvkom, o čom by vedeli hovoriť majitelia tohto dnes veľmi štýlového vykurovania. Kozub sa však začína využívať väčšinou až na jeseň, cez leto je prakticky odstavený. Ak ho však chcete využiť aj v lete, riešením je dvojitý kozub.
více

Ako si uľahčiť jarné upratovanie

Vydáno: 11. 08. 2019
Slniečko začína hriať, cez deň je príjemne teplo oproti predchádzajúcim mesiacom, operence už tiež čvirikajú čím ďalej tým viac, na prechádzkach je možno viedieť čoraz viac mamičiek s deťmi i zaľúbencov...Neklamný znak toho, že jar je už predo dvermi. A s jarou okrem príjemných zážitkov prichádza aj nepríjemný pocit, že pred Veľkou Nocou treba dať domácnosť do poriadku. Ponúkame vám preto zopár rád, ktorými si upratovanie môžete uľahčiť.
více

Jak na výrobu skleněného svícnu?

Vydáno: 10. 08. 2019
Toužíte po interiérovém doplňku, který se vám jen tak neomrzí a zároveň pro vás nebude jen dalším kusem z obchodu? Svícen, kterou si vyrobíte doma, je tou pravou volbou!
více

Cibulové květiny - jak na ně?

Vydáno: 09. 08. 2019
Dnes, na začátku února, na nás ze všech květinářství i jiných obchodů vykukují v květináčích různé cibulové květiny – hlavně hyacinty a narcisky. Pokud si je koupíme, určitě nám v bytě udělají parádu a budeme mít radost z jejich krásného kvetení, případně příjemné vůně. Co s nimi ale po odkvětu? Víme, jak se o ně starat, abychom případně dosáhli stejného výsledku další rok? Pojďme si o nich něco povědět.
více

Zimní zahrada není obyčejný skleník!

Vydáno: 08. 08. 2019
Máte kolem sebe rádi květiny a zeleň? Je pro vás zimní období ubíjející svou všudypřítomnou mrazivě bílou (v lepším případě) nebo šedou (v případě horším) barvou? Pokud máte alespoň kousek volného prostoru, neváhejte a přeměňte ho na zimní zahradu. Ta je přirozeným přechodem mezi interiérem a exteriérem vašeho bydlení a dokáže vám nahradit vaše vysněné roční období.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému