Jak na výrobu skleněného svícnu?

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
16. 02. 2020
Toužíte po interiérovém doplňku, který se vám jen tak neomrzí a zároveň pro vás nebude jen dalším kusem z obchodu? Svícen, kterou si vyrobíte doma, je tou pravou volbou!

Výroba takového svícnu se může zdát složitou záležitostí. Opak je pravdou a skleněný svícen si můžete jednoduše vyrobit sami doma.

Jak tedy takový svícen bude vypadat? Jedná se o skleněnou kouli, kterou koupíte v každých větších domácích potřebách. Tu si ozdobíte tak, aby zapadala do vašeho interiéru. Tak vznikne pěkný a vkusný interiérový doplněk, který má i něco navíc. Stínové divadlo, které se na vaší zdi odehraje pokaždé, když ve svícnu zapálíte svíčku vás bude těšit každý večer.

Co budeme potřebovat? Jak již bylo řečeno, potřebovat budeme skleněnou kouli s otevřenou vrchní částí. Vypadá jako známé akvárium pro zlatou rybičku. Za relativně nízkou cenu ji koupíte v domácích potřebách.

Dále budeme potřebovat úplně obyčejné temperové barvy. Barevnou škálu volíme podle interiéru, kam lampu budeme umisťovat. Pro účel stínového efektu nám bude bohatě stačit běloba. Poslední pomůckou budou štětce s tvrdými štětinami různých velikostí. 

Postupovat budeme jednoduše. Kouli očistíme přípravkem na okna, vybereme si motiv, který chceme na svícnu mít a rozvrhneme si, kam jej umístíme. Temperovými barvami kreslíme zvolený motiv. Nebojte se popustit uzdu své fantazii - čím rozsáhlejší motiv, tím lepší stínový efekt.

Barvu necháme důkladně zaschnout. Pokud jste se svým dílem spokojeni, můžete jej zalakovat bezbarvým lakem. Naopak, pokud máte v plánu motivy změnit, nelakujte a ponechte motiv je tak. Do hotového svícnu položte čajovou svíčku a můžete si po večerech užívat stínového představení.

Výhodou tohoto svícnu je ta, že až se vám motiv omrzí, můžete jej obměnit. Temperové barvy se dají snadno umýt a na skleněnou kouli můžete dle potřeby nebo momentální inspirace, vytvořit nový motiv.

Pro milovníky zimy je tu skvělý tip. Na skleněnou kouli můžete bílou temperou nakreslit například zasněženou vesnici. Nekreslete však hned od spodní hrany, ale pár centimetrů vynechejte. Až barvy zaschnou, nasypte do koule obyčejnou kuchyňskou sůl – ta bude vypadat jako sněhové závěje. Můžete tak na zimní večery vzpomínat i v létě!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému