Trendy v koupelnách

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
11. 09. 2020
Do koupelny míříme večer za odpočinkem po namáhavém dnu a ráno naopak otevíráme dveře místnosti s tím, že potřebujeme probudit, nakopnout a získat energii. Místo by tedy mělo být takové, abychom se v něm cítili příjemně.

Pokud se už tedy ve své koupelně necítíte dobře, potřebovalo by to změnu a nechcete se vrhnout rovnou do rekonstrukce, možná postačí místnost něčím oživit. V obývacím pokoji nebo kuchyni by takový úkol nebyl nikterak obtížný, koupelna je ale specifická místnost, kde jsou jakékoliv změny náročnější. Komplikací může být kupříkladu umakartové jádro, vadná instalace potrubí nebo rozklad stoupaček. Pakliže takové záležitosti máte vyřešené, nic vám nebrání v tom, pustit se do změn!

Při jakékoliv touze po změně je třeba uvažovat reálně, což může znamenat řadu kompromisů. V případě, že se nechcete pouštět přímo do bourání, bude to poněkud snažší a můžete popustit uzdu fantazii, díky které i decentní změna může být významným počinem.

Trend číslo 1: barvy
Jednolitým stěnám odzvonilo, na scénu vtrhly nejdříve samolepky na zeď, o nichž jsme se už zmiňovali, pak tapety a teď znovu „váleček!“ Ať už každý prvek zvlášť nebo v kombinaci, koupelna dostane zcela nový nádech i díky takovému snadnému úkonu. Co se týče tapet, zde musíte dávat pozor na povrchovou úpravu. Všem totiž voda nevyhovuje, povrch musí být se speciální úpravou a texturou.

Trend číslo 2: nábytek a doplňky
Toužíte-li po barevném nábytku, řiďte se raději pravidlem tří barevných odstínů. Nic nezkazíte ani tím, že jej pořídíte v barvě komaptibilní se stěnami. Působivá je i koupelna sladěná do jediné barvy, avšak s využitím rozličné škály odstínů. Co rozhodně dodá každé koupelně šmrnc a osobitost, to jsou doplňky. Nebojte se černých, bílých nebo šedivých vychytávek, jež se hodí doslova ke všemu a díky maličkosti se tak vyhnete jednolitosti.

Trend číslo 3: světlo
Zapomeňte na jedno centrální osvětlení, jak to často bývá. K zrcadlu můžete pořídit dvě bodová světla, která vás nezrujnují a navíc ozvláštní prostor a na strop zase připevnit LEDky. Nástěnných a doplňkových svítidel je spousta, stačí si jen vybrat, co zapadne do koupelny zrovna vám.

Další tipy:

 • Nebojte se netradičních barev. Tóny zelené působí svěže a navíc je tato barva skvělá pro relaxaci.

 • Pokud chcete opravdu něco výjimečného, vybavte koupelnu prvky z křemene.

 • Klasická umývdla už nejsou moderní. Teď se velké oblibě těší umývadlové mísy.

 • Nebojte se designových věcí. V takových edicích seženete nejen doplňky na umývadlo, ale třeba i koberečky.

 • Dobře poslouží plast, který imituje textilie nebo dřevo. Hlavní devízou je snadná údržba.

 • Z Japonska přišla další originální věc: mechový kobereček. Jak takový „záhonek“ vypadá? Do speciální nepropustné pěny jsou zasazeny polštářky mechu. Je to působivé, originální a v neposlední řadě i příjemné:-)
   

 • Pro Senior Portála napsala
  Šárka Libenská


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému