Zvonkohry malé i velké

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
20. 02. 2020
Zvonkohry mohou být originálním bytovým doplňkem, ale i obrovskou soustavou zvonů, které si domů jen tak nepověsíte. V dnešním článku se zaměříme na to kam zvonkohry umístit doma a jak si je vyrobit, přidáme také tipy na to, kam se podívat na zvonkohry velkých rozměrů.

Zvonkohry do bytu

Zvonkohry pověšené v bytě či na zahradě jsou zajímavým doplňkem a příjemným osvěžením interiéru či exteriéru. Pro mnohé mohou zvonkohry symbolizovat esoteriku či nadpřirozeno – zákonitě tomu však být nemusí, je však faktem, že malé domácí zvonkohry jsou spjaté s filozofií feng – shui.

Podle této filozofie zvonkohry zásadně ovlivňují tok energií doma a energii ovlivňují i z hlediska kvality a kvantity. Podle zásad této filozofie by tedy zvonkohra měla být pečlivě vybírána a hlavně vhodně umístěna. Jedno z těchto pravidel například zmiňuje fakt, že by bambusová zvonkohra neměla být umístěna v obytných prostorech a místech, kde se pohybuje množství dětí.

Takových zásad samozřejmě existuje nespočet a poradit vám s nimi může právě odborník na feng-shui. Pokud vám žádná filozofie není blízká, stačí, když s vyberete zvonkohru, která se hodí do interiéru a to nejen svoji barvou a materiálem, ze kterého je vyrobena, ale také velikostí a sílou zvuku, který vydává při sebemenším průvanu.

A kde takovou zvonkohru koupit? Zaručeným místem, kde najdete výběr z velkého množství jsou internetové obchody s esoterickým zbožím či jejich kamenné pobočky. Výběr zvonkoher z moderních materiálů najdete i v interiérových centrech. A pokud jste jen trochu zruční, můžete si zvonkohru vyrobit sami doma například z mušliček přivezených z dovolené, které provrtáte, zavěsíte na tenkou nit a na pevnou konstrukci nainstalujete tak, aby se mušličky lehce překrývaly a mohly tak vydávat příjemné zvuky.

Kam za zvonkohrami?

Jednou z nejznámějších zvonkoher v Čechách je bezesporu Loreta na Pražském hradě. Zvonkohra ze 17. století se brzy stala unikátem celé Evropy a při její návštěvě si tak můžete každou hodinu poslechnout zvuky krásných 27 zvonů.

Při cestách po Moravě zase nezapomeňte navštívit Křtiny – poutní místo nedaleko Brna. Zde je k vidění i k poslechu poměrně nová zvonkohra z roku 2004, který však uchvátí svými obřími rozměry. Zvonkohra obsahuje 15 zvonů vyrobených v holandském Astenu a při jejich poslechu se můžete zároveň kochat i nádhernou výzdobou zdejší baziliky.

Ať už se za zvonkohrami vydáte do Čech či na Moravu, nebo si ji pořídíte přímo domů, je zaručené, že její zvuky budou působit jako balzám na duši!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému