Kultura

Pošlete nám svůj recept

Už podvacáté Velikonoční festival duchovní hudby

Vydáno: 01. 02. 2017
Pokud si chcete vychutnat ztišení před největšími křesťanskými svátky v roce, pak je určitě dobrou volbou návštěva Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně. Ten se uskuteční od sedmnáctého dubna do prvního května.
více

Předváděčky aneb Za dárek a oběd dluhy až do smrti?

Vydáno: 31. 01. 2017
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají… Jenže pak nejenže nedojde na slíbené dárky, ale vše končí třeba i omezováním osobní svobody, násilím, finančními potížemi či dokonce exekucí. Přesto nemine snad dne, aby se neobjevil někdo další, kdo opět naletěl podivným prodejcům pořádajícím „předváděcí akce“.
více

Elektronické knihy

Vydáno: 30. 01. 2017
Technika a digitalizácia vládne svetom. Ovládla už literatúru. Čoraz častejšie sa stretávame s pojmom elektronická kniha. Čo to vlastne elektronická kniha je a ako sa líši od klasickej papierovej verzie kníh? Čítajte nasledujúce riadky a dozviete, kde si môžete elektronické knihy zadovážiť a ako si ich môžete prečítať napr. pri cestovaní, ak sa vám nechce so sebou nosiť notebook.
více

Remarque - spisovatel a hrdina

Vydáno: 29. 01. 2017
Vlastním jménem Erich Paul Remark se narodil 22. června 1898 v Osnabrücku Anně Marii a Franzovi. Studoval v Münsteri, kde ho roku 1916 potkala událost, která mu navždy změnila život. Jako osmnáctiletý šel dobrovolně bojovat do první světové války. Odešel na západní fronut, kde by vážně poraněn a zbytek války strávil v lazaretu v Duisburgu.
více

Sir Nicholas Winton - zachránce nevinných dětí

Vydáno: 28. 01. 2017
Britský makléř a humanitární pracovník, jehož jméno je známé po celém světě. V roce 1939 totiž zachránil 669 dětí převážně židovského původu před transportem z Československa do koncentračních táborů tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Spojeného království. Někdy o něm můžeme slyšet, že je takovým britským Schindlerem.
více

Rozhledny Jihomoravského kraje - poznávejte krásy přírody shora

Vydáno: 27. 01. 2017
Není nic krásnějšího, než se dívat na svět shora. Někteří k tomu využívají projížďky na koni, někteří létají letadly nebo na jiných strojích. Stačí si ale zajít někam na vyšší místo, nebo k rozhledu využít některou z mnoha rozhleden.
více

Groteska není vždy jen úsměvná...

Vydáno: 26. 01. 2017
Dvacátá léta minulého století jsou spojena s mnoha příjemnými i nepříjemnými událostmi. Do první skupiny rozhodně patří i groteska, specifický žánr, který dnes vychutnávají hlavně filmoví fajnšmekři. Němý film, jazzovou hudbu a moderní společnost – to vše odráží grotesky.
více

Festival divadelních škol Encounter

Vydáno: 25. 01. 2017
Příznivcům divadla jistě neunikla akce Encouneter, která pravidelně přivádí do Brna divadelní soubory z různých koutů světa. Jedná se sice o studentskou akci, i tak ale rozhodně zaslouží pozornost.
více

Máte radi knihy? Využite knižnice či antikvariáty!

Vydáno: 24. 01. 2017
Radi čítate knihy od výmyslu sveta? Stále máte rozčítanú nejakú knihu? No všetky, čo máte doma, sú už dávno prečítané a kupovanie stále nových kníh ide dosť do peňazí? Vybavte si preukaz do knižnice alebo navštívte antikvariáty!
více

Plavky včera a dnes

Vydáno: 23. 01. 2017
Viete si predstaviť, že by ste si užívali letnú dovolenku v župane? Páči sa vám myšlienka opaľovania sa v oblečení, ktoré siaha od krku až k pätám? Alebo vám kúpanie v odeve z niekoľkých kilogramoch bavlny príde ako dobrý vtip? Verte, či nie, ľudia v minulosti museli dlho bojovať, kým mali povolené slobodne si zaplávať, alebo sa opaľovať bez odevu, ktorý by pohoršoval spoločnosť.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému