Barum Rally Zlín - podívaná pro všechny

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
12. 01. 2021
Přemýšlíte, čím si zpestřit závěr prázdninových měsíců? Máte rádi rychlá auta? Pak mám pro vás výborný tip na konec léta.

Jako už každoročně, tak i letos se poslední prázdninový víkend 26. – 28. 8. 2011 koná ve Zlíně a nejbližším okolí automobilový podnik Barum Czech Rally Zlín. Letos se jede už po jedenačtyřicáté. Tento prestižní závodní podnik každý rok přiláká tisíce diváků a stovky kvalitních jezdců. Účastní se nejen jezdci z České republiky, ale také spousta zahraničních. Už od roku 1983 je součástí Mistrovství Evropy jezdců a od roku 2007 je také součástí Intercontinental Rally Challenge (IRC). Tento automobilový závod je rozdělen do několika etap a skládá se z několika rychlostních zkoušek (tzv. erzet „RZ“). Diváci mají možnost si zakoupit buď jednotlivé vstupenky na různé etapy, nebo permanentku na celý závodní podnik.

Ředitelství, start i cíl jsou letos stejně jako v minulých letech soustředěny ve Zlíně. Ve čtvrtek před samotným zahájením soutěže se koná technická přejímka ve sportovní hale Euronics ve Zlíně. Jednou z nejzajímavějších RZ je určitě noční jízda ulicemi Zlína, která každoročně přiláká spoustu diváků. Jedná se o zahajovací RZ, která se koná hned první den v pátek po představení jezdců. Začíná většinou kolem 21. hodiny a jezdci projíždí centrem Zlína a areálem Svitu. Díky této atrakci je ale také bohužel značně omezen provoz dopravy a MHD, takže návštěvníci musí počítat s delšími dojezdovými časy či úplnými výlukami. Tato RZ se pojede i letos.

Samotná soutěž zahrnuje asi 250 km rychlostních zkoušek se silničním povrchem různé kvality. Letos se do harmonogramu také vrací některé tradiční úseky, které se jezdily v minulosti. Nejvzdálenější místo leží od centra soutěže jen 50 km.

I letošní ročník slibuje skvělou podívanou v podání výborných jezdců. Opět se jej účastní jezdci, kteří jsou každoročně horkými favority na vítězství. Za všechny jmenujme alespoň ty české, jako jsou např. Kopecký, Kresta, Pech a spousta dalších.

Pokud se na tyto prestižní závody vydáte a budete chtít ve Zlíně a nejbližším okolí přenocovat, musíte počítat s tím, že v tuto chvíli už jsou všechny ubytovací kapacity hotelů a penzionů většinou obsazené. Je dobré počítat s přenocováním někde pod stanem či u známých, protože ubytovací kapacity na tento podnik jsou každoročně nedostačující.

I meteorologové slibují na poslední týden a víkend velmi dobré počasí, takže by se mohly závody vydařit jak po soutěžní stránce, tak i po té divácké. Nezbývá tedy, než všem, co se sem vydají, popřát hodně krásných zážitků a krásné počasí.

Více se o Barum Czech Rally Zlín 2011 dozvíte na stránkách www.czechrally.com.

Pro Senior Portál napsala
Simona Ryšková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému