Beatlemánie zasáhla Brno

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
10. 03. 2021
Možná si říkáte co je to za nesmysl – vždyť Beatlemánie je záležitost stará již několik desítek let a doba, kdy čtyři kluky z Liverpoolu obdivovala mládež v socialistickém Československu je už dávno pryč. Částečně máte pravdu. Pravda však je, že do Brna přijela naprosto unikátní výstava s názvem Beatlemánie, na kterou můžete zajít až do 22. září 2011!

Pokud jste patřili či stále patříte k obdivovatelům liverpoolské čtveřice talentovaných umělců, kteří si říkali „Brouci“ a na jejich koncertech hromadně omdlévaly fanynky, je tato výstava určena právě vám. Ocení ji však i ti, kteří si jen nostalgicky chtějí zavzpomínat na hudební scénu 60. let, zaposlouchat se do rytmu rock´n´rollu, pobavit se nad dobovými filmy, články a fotografiemi.

Tato výstava, kterou od 16. června hostí Moravsko zemské muzeum na Zelném trhu v Brně, je absolutně unikátní sbírka artefaktů týkajících se skupiny The Beatles, ale i doby, kdy u nás vládl pevnou rukou socialistický režim. Zároveň je tato výstava zajímavě interaktivní – můžete si vyzkoušet, jak se asi Beatles cítili na pódiu, sednou si do dobového kina, obléct si šaty z nylonu či vybrat tu správnou hudbu z jukeboxu.

Výstava perfektně přibližuje vznik skupiny Beatles, roky jejich největší slávy, ale i rozpad kapely a tragickou smrt Johna Lennona. Dozvíte se zde i to, jak žili ostatní členové Beatles po rozpadu skupiny a jaké byly osudy těch, kteří měli s Beatles co dočinění.

Zároveň zde uvidíte i různé dokumenty, které výstižně demonstrují  a připomínají nesmyslnost komunistického režimu, dokumentují diskriminaci „mániček“ a vyzdvihují „pozitiva“ té doby. Ochuzeni nebudou ani milovníci české hudební scény 60. let – najdete zde fotografie a vzpomínky umělců té doby.

Pokud vás tedy láká zavzpomínat na dobu již dávno minulou a rozhodně se u toho nenudit, je výstava Beatlemánie to pravé pro vás. Nepočítejte však s půl hodinovou zastávkou v muzeu – výstava je tak obsáhlá, že minimálně dvě hodiny jsou adekvátní pro shlédnutí všech materiálů. A pokud rádi čtete, vyhraďte si na návštěvu Moravského zemského muzea nejlépe celé odpoledne!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému