České hrady.cz a Moravské hrady.cz

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
03. 06. 2020
Setkáváte se s reklamou na České hrady.cz a nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Je to pozvánka na prohlídku hradu či reklama na internetové suvenýry? Nikoliv, jedná se o letní kulturní festival. Pojďme se podívat, co pro nás sedmý ročník připravil, co již návštěvníci viděli a co je ještě čeká do konce prázdnin.

České hrady.cz

České hrady.cz je, jak už jsem zmínila, letní kulturní festival. Letošní ročník se může pyšnit již číslem sedm. Proč zrovna České hrady.cz? Protože tento festival se koná na českých historických památkách v pěti různých českých krajích. Ačkoliv se Česká republika může chlubit spoustou krásných hradů, byly vybrány hrady Rožmberk nad Vltavou, Točník, Švihov, Kunětická hora a Bezděz. Volně na začátku srpna po posledním českém hradu Bezděz v Libereckém kraji následuje festival Moravské hrady.cz. Do konce srpna se s festivalem setkáme ještě na hradě Bouzov, Hradec nad Moravicí a Valtice.

Vstupenky

V této chvíli můžete zakoupit vstupenky na všechny akce moravských hradů.cz na webových stránkách www.moravskehrady.cz, na stránkách ticketstream i na místě. Ale na co se vlastně můžete kromě hradů přijít podívat? Proč si máte kupovat vstupenky? Velkým tahákem je skupina Gipsy.cz, která navštíví Hradec nad Moravicí, kde si mohou návštěvníci také zanotovat oblíbené „Tepláky“ skupiny Nightwork. Spoustu příznivců naláká na Bouzov skupina Divokej Bill nebo Wohnout. Účinkujících je nemálo, proto se zmíním jen letmo o oblíbených Skyline, Plexis, Kryštof, Jiřím Schmitzerovi, Vypsané fixe nebo Davidu Kollerovi.

Tento kulturní festival je kromě jiného zaměřený i na rozvoj turismu a opětovné zviditelnění historických památek v České republice. Na rozdíl od běžné návštěvy památek nabídne zcela jinou atmosféru, ale zároveň také odlišnou atmosféru od tradičních hudebních letních festivalů. V cenách vstupenek jsou zahrnuty samozřejmě i vstupy na prohlídky stálých expozic pořádajících hradů.

Soutěže a zajímavosti

Před zahájením každého festivalového víkendu se koná úvodní karnevalový večírek – v pátek v 18.00 hodin. Každé masce je přislíben dárek. Tradiční soutěží v rámci celého festivalu českých a moravských hradů.cz je i fotosoutěž – samozřejmě s tématem festivalu. Zábavným ale také příjemným zpestřením akce je soutěž o zlatou toi toiku. Tuto toi toiku vyhraje parta kamarádek, která hromadně objedná nejvíc vstupenek na konkrétní akci. Tato skupina dostane soukromý klíč jen pro ně, který je zachrání od všudypřítomných front a ne vždy zcela hygienických podmínek veřejných toi toi wc.

Pro rodiče s dětmi bude jistě zajímavá informace, že potomstvo do jednoho metru výšky má vstup zdarma. V parných dnech je možné se zchladit v koupalištích – v okolí dvou kilometrů od všech zúčastněných moravských hradů je koupaliště, rybník či aspoň říčka. Na všech místech je možnost bezplatného stanování, dostatek sociálních zařízení i občerstvení, při jehož zajišťování organizátoři mysleli i na vegetariány. Cyklistům spadne kámen ze srdce až zjistí, že v areálu mohou využít úschovnu batohů i kol.

Co zbývá nakonec? Popřejme festivalu úspěch ve formě zvýšení návštěvnosti hradů a osmého ročníku v příštím roce. Účastníkům přeji slunečné počasí a jen ty nejlepší zážitky. 

Pro Senior Portál napsala
Šárka Poláková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému