Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
04. 12. 2019
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.

Kdo jsou Ewan a Charlie?

Možná je dokonce i znáte. Oba jsou totiž filmovými herci. Ewan McGregor patří k těm slávnějším, zahrál si roli Obi Wan Kenobiho ve třech dílech slavných Lucasových Hvězdných válkách (Star Wars) a to konkrétně v epizodě I až III. K dalším filmům, ve kterých jsme ho mohli obdivovat patří: I Love You Phillip Morris, The Island (Ostrov), Black Hawk Down (Černý jestřáb zestřelen), Trainspotting.

Charlie Boorman není až tak známou tváří ve světě filmu, nicméně ti pozornější a zapálenější fanoušci světa stříbrného plátna ho mohou znát z filmů Serpent's Kiss (Polibek hada), Hope and Glory (Naděje a sláva), Excalibur. V posledních letech však Charlie získává na popularitě spíše jako televizní dobrodruh. Kromě dvou dílů Long Way, natočil i tři vlastní „cestovatelsko-dobrodružní“ seriály. Byly jimi Race to Dakar, By Any Means I a By Any Means II.

Přípravy

Na cestu se však Charlie a Ewan nevydali sami. Právě kvůli kamerám, které chtěli sebou mít, museli dát dohromady tým. A tak se spojili se spojili producenty Davidem Alexanianem a Russem Malkinem, kameraman Jimmy Simakem. Na prní cestě je doprovázel i pomocníka rádce Sergey a doktor Vasily. Na druhé to byli lékař Dai Jones a ochrankář Jim Foster.

Claudio, kameraman, cestoval taktéž na motorce a byl neustále s Ewanem a Charliem. Zbytek týmu na přepravu používal auta a s Charliem, Ewanem a Claudiem se potkávali jenom na hranicích nebo na dohodnutých místech. Kromě Claudia, který odváděl vynikající práci s kamerou, měli Ewan a Charlie kamery zabudované i do přileb a každý z nich měl svou vlastní kameru, na které si vedl denník.

Long Way Round

První díl s názvem Long Way Round (Na TV Prima Cool vysílaný pod názvem Ewan McGregor: Na mašině kolem světa) pojednával o cestě kolem světa, která začínala 14. dubna 2004 v Londýně, vedla přes Evropu (taktéž Českou a Slovenskou republiku), Kazachstán, Rusko, Mongolsko, přes ruský Sibiř až do města Magadan. Odtud se celý tým přepravil letadlem do města Anchorage na Aljašce a pokračoval přes Kanadu a Spojené státy americké až do města New York, kde končila 29. července 2004. Tedy o tři a půl měsíce poyději. Místy těžká, ba dokonce na první pohled nezdolatelná 31 tisíc kilometrů dlouhá cesta, se stala nejen pro oba herce, ale celý štáb nezapomenutleným zážitkem.

Long Way Down

O 3 roky později se Ewan a Charlie opět vydávají na cestu. S téměř stejným týmem (namísto Vasila a Sergeye se do posádky doslat medik Dai Jones a ochrankář Jim Foster), stejným odhodláním a odvahou. Tentokrát začínají na severu Británie ve městě John o' Groats ve Skotsku a končí až na jihu Afriky v Jihoafrické republice v Kapském městě. Cesta trvala od 12. května 2007 do 4. sprna 2007. A stejně jako v případě prvního dílu, můžeme se těšit na cestu plnou přijemných setkání, odlišných kultur, emocí a motorek.

Long Way Up?

V jednom z mnoha rozhovorů, které oba účastníci neskutečné jízdy, dávali o minulých, ale i o svých budoucích cestách, Ewan řekl, že poslední, co zůstává je projet Ameriku od jihu na sever. Že bychom se mohli těšit na třetí dobrodružství? To ukáže až čas.

Pro Senior Portál napsala
Šárka Poláková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému