Muzikantské duo Eva a Vašek

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
06. 08. 2020
Mají statisíce prodaných desek a za rok objedou řadu koncertů. Známí se stali především kvůli teleshoppingu z televize, kde se často ozývala písnička Bílá orchidej. Řeč je o duu Eva a Vašek. Celými jmény o Evě Dvořáčkové a Václavu Ševčíkovi. O páru, který nejen společně zpívá ale také v Klepačově u Blanska vychovává dceru Evičku.

Dohromady se hudební duo dalo před více jak dvacet lety přes Evinu maminku. „Ona totiž byla kulturní referentka a zařizovala tehdy zábavu, kde skupina Surf, kde byl Vašek, hrála. Dala se s nimi do řeči a ptala se jich, kde mají zpěvačku, že je to bez ní smutné. Oni mamce řekli, že se na zpěvačku nemohou spoléhat, protože má nemocnou maminku a zároveň se mé mamky ptali, jestli o nějaké zpěvačce neví. A mamka se zmínila, že má dceru, která studuje ve čtvrtém ročníku konzervatoř. Druhý den pak k nám domů odpoledne přišel Vašek s klávesákem a současně aranžérem skupiny Surf, dali si kafe a ptali se mě, co poslouchám za muziku a jaké písničky se mi líbí. Potom řekli tak my tě bereme a já se překvapeně zeptala:  To si mě ani neposlechněte? Nakonec jsem jim zazpívala Vyletěla holubička ze skály a v neděli mi klávesák dal kazetu s nahrávkou a deset textů, které jsem se měla naučit do úterý na zkoušku. Hodila jsem se tedy ve škole marod a trénovala jsem. V úterý jsme potom šla na zkoušku a v pátek bylo moje první vystoupení,“ vzpomíná na začátky Eva.

V roce 1990 pak poprvé vyjeli do zahraničí, do Rakouska. Aby si ale získali místní obecenstvo, museli se naučit zpívat německy. V Rakousku také vzniklo jejich pojmenování Eva a Vašek, které jim zůstalo dodnes.

Známí se stali hlavně díky teleshoppingu, takže když jsem měla možnost s nimi jednou mluvit, zajímalo mě, jaké to je vidět se v televizi? Vašek odpověděl, že to na to dívá spíš analyticky a profesně. „Pozoruji jestli ta minuta dá lidem to, co by jim dát měla. Vnímám, jak to na lidi působí.“ Eva odpověděla trochu sebekriticky: „Třeba si říkám, že bych se mohla někdy více usmát. Myslím, že trocha sebekritiky je potřeba. Pořád se snažíme na sobě pracovat. Dřív jsem například tolik nedbala na výslovnost. Teď se mi to ale vrací. Lidé přijdou s notýskem, abych jim řekla nějaká slova, že na tom starém CD všemu nerozumí. Jednou se mi stalo, že jsme byli na vánočním koncertě a jeden náš známý místo Bílé růže až z Atén zpíval Bílé růže a kafé. To mě dostalo. Ale vlastně to nebyla jeho vina, ale moje, když jsem to tehdy nesrozumitelně nazpívala,“ vybavuje si humornou příhodu Eva.

Nyní už jejich tváře tak často v televizi neuvidíte. I přesto ale pořád mají, především mezi seniory, spoustu posluchačů. Letos se jejich koncertní šňůra rozjede v pátek čtvrtého března ve dvacet hodin v kulturním domě v Kopřivnici. V březnu budou k vidění také v Polici nad Metují, Zábřehu, Žatci, Pardubicích, Kuřimi, Ústí nad Orlicí, Vyškově, Písku, Chebu, Praskolesích a Praze. V létě také můžete s duem Eva Vašek vyjet do Chorvatska.   

Pro Senior Portál napsala
Dagmar Kulaviaková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Marpok | 14. 02. 2011, 10:41

Obdivuji jejich marketingovou strategii, protože senioři jsou velmi silná nákupní třída. Hudební stránku hodnotit nebudu.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému