Na co jít letos do kina?

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
25. 05. 2020
Už za necelé dva týdny bude mít premiéru film Odcházení, který režíroval bývalý prezident Václav Havel. V letošním roce se filmový milovníci mohou těšit také na historický snímek Lidice či na poslední díl série o kouzelníkovi Harry Potterovi.

Není nad to pěkně se obléknout, koupit si případně nějakou dobrotu a v ruku v ruce s někým milovaným vyrazit do kina. Letošní nabídka je bohatá.

Když začneme z české produkce, od začátku roku si svou premiéru už „odbyly“ například drama Jana Hřebejka Nevinnost, historický snímek Nickyho rodina či animovaná pohádka Fimfárum do třetice všeho dobrého 3D.

Nyní v březnu se představily dokumentární filmy TantraKdyž kámen promluví a dvacátého čtvrtého března je hodně očekávaná premiéra filmu Odcházení.

Snímek, který vznikl podle stejnojmenné divadelní hry o pěti dějstvích, zachycuje zlomový bod v lidském životě. Doktror Vilém Rieger po dlouhá léta zastával funkci kancléře, nedávno však o ni přišel a zřejmě se s tím neumí vnitřně vyrovnat. I když se snaží to nedat najevo, v podstatě se mu zhroutil svět. Musí se vystěhovat z vládní vily, která se už za ta léta stala jeho domovem, a musí se účastnit nedůstojné procedury oddělování erárních věcí od věcí soukromých. Zároveň - a hlavně - musí prožít rozklad svého okolí, svého "dvora“, a uvědomit si, jak málo ho vlastně znal. Ve filmu, který režíroval bývalý prezident a autor hry Václav hHavel, nejde jen o odcházení jednoho politika z funkce, ale obecněji o sám fenomén změny: každou vteřinu něco přichází a něco nenávratně odchází, nevíme, odkud se všechno vynořuje a ještě méně víme, kam se to zanořuje. Vlastně jde o klasické téma dramatu, kterým je konec. Konec člověka. Konec epochy. Konec nějakého společenství. Konec lásky. V hlavních rolích se představí Josef Abrhám, Dagmar Havlová a Vlasta Chramostová.

V dubnu a květnu pak přijdou snímky lehčího rázu. V kinech se budou promítat komedie Czech Made Man, Westernostory a Rekvalifikace. V červnu se diváci při premiéře filmu Lidice vrátí do strašných časů druhé světové války. Ve snímku, který bude poprvé uveden deváté června, v předvečer lidického masakru, hrají Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Ivan Trojan a Jan Budař.

V druhé polovině roku jsou pak plánované premiéry pohádky Čertova nevěsta, komedie Muži v naději nebo drama Rodina je základ státu. V listopadu budete mít ideální možnost zajít do kina i se svými vnoučaty. Komiksový Čtyřlístek se totiž dočkal zfilmování. Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík z legendárního a populárního komiksu, který se vydává dodnes,  se budou promítat v kinech od desátého listopadu a animovaný snímek uvažuje i o 3D podobě.

Rovněž zahraniční filmy stojí za zmínku. V lednu se promítalo špionážní drama Cizinec v hlavních rolích s Johnnym Deppem a Angelinou Jolii, v únoru kina rozproudil muzikál Varieté, v němž si zahrály zpěvačky Cher a Christina Aquilleri a teď v březnu byl do kin uveden britský film Králova řeč, který líčí životní příběh koktavého krále Jiřího VI. Toho bravurně hraje Colin Firth. V dubnu potom mohou čeští diváci shlédnout snímek Černá labuť. Jde o trihller z prostředí baletu, v němž zazářila Natalie Portman. Hodně plná kina budou letos čtrnáctého července, kdy bude uveden poslední díl fantazijní ságy s názvem Harry Potter a Relikvie smrti 2. 

Pro Senior Portal napsala
Dagmar Kulaviakova

 

 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému