Objevte znovu kouzlo tance

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
18. 03. 2020
Možná za to mohou televizní show, možná je tu jen doba, kdy se tanec dostává znovu do módy. A že jsou taneční jen pro dospívající děti? Ale kdeže. Taneční kurzy pro dospělé se pořádají ve většině měst a těší se stále větší oblibě.

Společenská průprava pro život – i tak by se daly označit taneční. Krásné šaty, taneční partneři a vůně sálu, to vše se vrylo do vzpomínek každého, kdo dobrovolně či z donucení kurzy navštěvoval. Zkuste oprášit zapomenuté taneční kroky nebo třeba i lásku k tanci, neváhejte a začněte!

Tanec jako zábava

Taneční kurzy pro dospělé nabízí téměř každá taneční škola. Tělesnou i duševní pohodu si můžete udržet na hodinách pro začátečníky, pokročilé i velmi zdatné tanečníky. Kromě toho, že si vše připomenete od základních kroků, můžete se naučit spoustu dalších prvků v klasických i netradičních tancích. Obvykle se vyučují tance z dob minulých i ze současnosti  jako valčík, polka, walz, tango, případně blues, slowfox a foxtrot. Dále třeba čardáš, latinskoamerická cha-cha, jive, salza, mambo nebo rumba. Záleží na tanečním mistrovi, který z tanců se rozhodne vyučovat.

Taneční studia se snaží vycházet svým zákazníkům vstříc a připravují pro ně nejrůznější zajímavé akce. Některé hodiny nejsou ani prioritně určeny pro páry, neboť se v nich vyučují tance pro jednotlivce. Trendem poslední doby jsou kupříkladu taneční určeny čistě pro ženy. Pokud se ale s partnerem chcete jen připravit na plesovou sezonu, využít můžete třeba minikurzů, kde oprášíte základy společenských tanců.

Samotné kurzy pak nejsou jen o tanci. Důležitá je také atmosféra a v neposlední řadě i určitá aktivní forma odpočinku. Odreagování prostřednictvím tance, kdy ze se díky pohybu dostanete všechen stres je ideální.  Navíc společné zážitky, jak známo, více utuží partnerský vztah.

Pokud ale preferujete spíše sportovní výkon než elegantní tanec a nebráníte se novým trendům, využít můžete nabídku cvičení pro seniory, kde kromě tance využijete například gymnastické míče, šátky nebo masážní balónky.

Tanec jako terapie

Tanec však může být také terapií pro ty, kdo trpí sociálními, emocionálními či behaviorálními problémy. Nejen pohyb, ale i sociální kontakt a poznávání nových lidí a aktivní trávení volného času mohou být nápomocni při překonávání pocitu samoty nebo zmírnění napětí. Taneční terapie pomáhá se vyrovnávat  se sebou samým a zároveň dělat něco pro své tělo, zejména pohybový aparát. Jedná se vlastně o aktivizačně-rehabilitační program, kde hrají důležitou roli také dechová cvičení nebo procvičování paměti. Sestavy mohou probíhat v sedě a jsou tedy snadno zvládnutelné i pro domácí procvičování.  

TIP! Chcete darovat něco originálního? Zkuste partnera překvapit poukázkou na taneční kurz pro dva!

Pro Senior portál napsala
Šárka Libenská


 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému