První český 3D film – V Peřině

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
09. 03. 2021
S 3D filmy se poslední dobou roztrhl pytel, ze zahraničí přicházejí spolu s novými tituly i jejich nejmodernější a divácky lákavější verze. K tomuto trendu se dnešním rokem připojila i česká kinematografie. F.A. Brabec zrežíroval první český 3D muzikál, jenž nese název „V peřině“.

Muzikál v peřině je určen pro všechny věkové kategorie. Láká nejen na v Česku doposud nevyužitý formát, ale také na herecké obsazení, které skýtají jedno hvězdné jméno za druhým. Divák se tak může těšit na Lucii Bílou, Jiřího Mádla nebo Bolka Polívku. Celých 103 minut je nabyto pohádkovou atmosférou, točící se okolo významu snění a snů, a celkem 22 původními písněmi. Z filmu je patrná svěží letní nálada, o níž se zasadilo i malebné prostředí jihočeského Písku, kde byl film natáčen.

Co je vlastně 3D formát?

I když se o 3D neustále mluví, určitě stojí za připomenutí, co si lze pod tímto termínem představit. 3D film oproti klasickému formátu předkládá divákovi podívanou, která ho doslova vtáhne přímo do děje. Všechny scény jsou totiž na plátně předváděny v celé své původní hloubce. Aby bylo možné film v tomto formátu sledovat, je nutné sledovat plátno přes speciální 3D brýle.

O čem „V peřině“ je?

Příběh filmu diváka zavede na náměstí, na kterém oproti sobě stojí dva domy. V jednom z nich funguje čistírna peří a ve druhém vykonává svou práci vykladačku snů Hilda. Vzhledem k tomu, že dědeček z dané čistírny objevil způsob, jak ze snů odstranit ty špatné, nemá paní Hilda práci. A to je důvod, proč je mezi obyvateli obou domů nepřátelství. Veškeré zlé sny dědeček zamyká do sklepa pod čistírnou. Jednoho dne však tento stařík zmizí a není k nalezení. Jeho rodina se ho samozřejmě snaží najít, a tak bojuje nejen s příkořími, které jim chystá paní Hilda, ale také se sny samotnými. Vrcholem děje je posléze závěrečný boj ve světě polštářů a peřin.

„V peřině“ se pohádkovou formou zabývá významem snů, které jsou pro člověka stejně důležité jako reálný život. Jako klasický příběh tohoto druhu je vrcholem boj dobra proti zlu, kdy každý může zjistit, že na všem dobrém je trochu zlého a naopak.

Souhrnné informace:

Režie a kamera: F.A. Brabec

Autor: Miroslav Adamec

Hudba: René Rypar

Produkce: Igor Konyukov  (Hollywood Classic Entertainment)

Stopáž filmu: 103 minut

Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Amélie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nikol Moravcová, Milan Šteindler, Marek Vašut, Tatiana Vilhelmová

Zajímavosti v číslech:

- ve filmu se objeví celkem 476 trikových záběrů

- všechny hrubé záběry z natáčení jsou velké 27 TB (6750 kusů DVD)

- pro film vzniklo 22 původních písní

- práce na filmu započala již v roce 2004

Pro Senior Portál napsala
Jana Krčová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému