Trend hromadného nakupování ovládl (nejen) český internet

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
22. 10. 2018
Princip hromadného nakupování ovládl internet. Denně je totiž každému zájemci umožněno ochutnat, navštívit a vyzkoušet něco, co by si jinak nemohl dovolit. Nabízené služby jsou k dostání mnohdy za zlomek původní ceny. Odkud se kolektivní nakupování vzalo a jak vlastně funguje?

Hromadné nakupování představuje snadný způsob, jak se dostat k zajímavým slevám. Stačí k tomu znát adresu serverů, které dané služby nabízejí, mít účet v bance a založenou e-mailovou schránku. Pokud tyto základní požadavky splňujete, nic nebrání tomu, abyste se do víru jedinečných nákupů vrhli i vy.

Ve světě není novinkou, u nás ano

Princip velkých slev, které jsou povětšinou podmíněny minimálním počtem zákazníků k aktivaci výhodné ceny, vznikl v Americe, a to téměř před 5 lety. Postupně pronikal do celého světa, až se konečně v loňském roce objevil i tady. A o co tedy jde? Nabídka na unikátní slevu je podmíněna minimálním počtem zákazníků. Tento počet se liší v závislosti na konkrétní nabídce, takže někde je třeba, aby si danou službu zakoupilo 5 lidí, jinde jich je potřeba 30. V poslední době se však setkáváme s nabídkami, u kterých se minimální počty plnit nemusí a sleva platí bez ohledu na to, zda si ji koupí 1 zákazník, nebo třeba 1000.

K využití slevy opravňuje vygenerovaný voucher

Jak takový nákup vlastně probíhá? Jednoduše – stačí navštívit server poskytující slevy na základě hromadného nakupování. V České republice jich existuje více než 100, což je velmi úctyhodné číslo, které ovšem může velmi mást. Lepší je tedy obracet se na servery, které za sebou mají viditelné zkušenosti, o nichž se můžete na internetu dozvědět cokoliv a vidíte interakci se zákazníkem. Stejně jako u klasického nakupování na internetu platí pravidlo – důvěřuj, ale prověřuj. U nabídky, kterou chcete, stačí postupovat dle návodu na konkrétních stránkách. Je zpravidla jednoduchý – kliknout na tlačítko „koupit“, zadat způsob platby, počet kusů kuponů (voucherů) a vyplnit e-mailovou adresu, na kterou přijdou důležité instrukce. Poté je nutné zaplatit danou částku a čekat (v případě platby převodem), až druhé straně platba dorazí. V tom okamžiku systém slevového serveru vygeneruje voucher s unikátním kódem, který je vlastně dokladem o tom, že jste si službu skutečně zakoupili a můžete ji tedy čerpat.

Jídlo a pobyty vedou

Jednoznačnými tahouny v oblíbenosti jednotlivých druhů služeb jsou jídlo a pobyty. To potvrzují v rozhovorech i provozovatelé u nás největších a nejúspěšnějších serverů. O Češích je známo, že se rádi najedí, není se tedy čemu divit, že když je výborné jídlo zkombinováno s velkou slevou, je o něj enormní zájem. Stejně úspěšným lákadlem jsou i tuzemské pobyty, například víkendové s wellness procedurami. Mnohým dodavatelům slev se tak penzion či hotel zaplní na půl roku dopředu.

 Není v tom háček?

Možná právě přemýšlíte nad tím, proč by někdo dobrovolně své služby nabízel třeba o polovinu levněji. Tím kouzelným slůvkem je – reklama. O podniku se tak dozví velký počet lidí, kteří se navíc v případě spokojenosti rádi vrátí a využijí služeb i za plnou cenu. Nemluvě o tom, že zakoupené vouchery jsou jistotou příjmu. Nač mít prázdnou hospodu, když může být plná? Byť na prodaných produktech nebude marže závratně vysoká.

Budoucnost, to je unie slevových serverů

Samozřejmě se i v tomto odvětví najdou lidé, kteří si založí slevový server s jediným cílem – podvést zákazníky. Aby se toto riziko vůči zákazníkovi zmenšilo, zrodil se nápad na určitou unii těchto serverů, jejíž certifikaci obdrží ověřené a důvěryhodné servery. S touto „nálepkou“ bude tedy k zákazníkovi směřovat informace, že narazil na poctivé stránky, na kterých se nemusí bát žádných nákupů. Budoucnost hromadného nakupování se v České republice jeví velmi pozitivně, uvidíme, co skutečně přinese.

Nakupujete na slevových serverech? Jaké typy služeb vás nejvíce lákají? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích pod článkem!

Pro Senior Portál napsala
Jana Krčová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému