Literární soutěže - každý může tvořit

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
14. 01. 2021
Mnozí z nás určitě zažili chvíli, kdy vzali do ruky tužku, nebo klávesnici a začali sepisovat svoje myšlenky. Myšlenky začali postupně zaplňovat stránky, a než jsme si vůbec uvědomili, že uplynul nějaký ten čas, objevila se před námi povídka, báseň či román.

Smůla je, že většina těch, jimž se takto podařilo zaplnit původně bílé stránky, se nevěnovali psaní dále. Strčili své příběhy do šuplíků nebo je vyhodili do koše a řekli si, že se budou zabývat něčím zajímavějším a možná i trochu více výdělečným. Není to však škoda? Co když se někde v uzamčeném stole ukrývá druhý Hemingway, Remarque, Solženicyn, Coelho?

O nejhezčí, nekratší povídku roku 2011


Povídka v žánru sci-fi nebo fantasy, kterou se rozhodnete poslat, musí být krátká (maximálně 100 znaků), 1 autor však může zaslat neomezený počet příspěvků. Více informací získáte na: www.vanili.cz. Uzávěrka soutěže je 1. prosince 2011.

Literární soutěž o nejlepší původní českou prózu pro děti


Do soutěže můžete zasílat rukopisy na téma Cena přátelství, které nebyly dosud nikde publikovány. Vítěz získá finanční odměnu a jeho dílo bude vydáno v nakladatelství Albatros. Další informace naleznete na www.albatrosmedia.cz. Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2011.

Literární a výtvarná soutěž Marie Kodovské 2011

Soutěží se ve 3 kategoriích: próza (max. 2 strany), poezie (max. 10 stran) a ilustrace. Podrobnější informace naleznete na laccacheletemps.asp2.cz. Uzávěrka soutěže je 30. září 2011.

Literární soutěž pro milovníky hororů

Do soutěže je možné zasílat hororově laděné básně nebo povídky. Maximální délka však nesmí překročit 4 normostrany, jeden soutěžící však může zaslat libovolný počet příspěvků. Další informace naleznete na www.kjd.pb. Uzávěrka soutěže je 30. září 2011.

Hustopečské brko 2011

Soutěží se v kategoriích do 18 let a od 18 let. Maximální rozsah příspěvku je 5 stran. Jeden autor může zaslat maximálně 2 příspěvky. Více informací naleznete na ccv.volny-cas.cz. Uzávěrka soutěže je 17. září 2011.

Tachovská reneta

Téma soutěže je Trapasy mého života. Podrobnější informace naleznete na mks.tachov.cz. Uzávěrka soutěže je 31. srpna 2011.

Literární Šumava 2011

Příspěvek zaslaný do soutěže by se měl vztahovat k Pošumaví. Další informace naleznete na www.knih-kt.cz. Uzávěrka soutěže je 31. července 2011.


Literární soutěž Šuplíky 2011

Téma letošního ročníku soutěže je Ráj leží u matčiných nohou. Maximální délka soutěžního příspěvku je 10 stran, soutěžní příspěvek musí být zaslán ve 4 vyhotoveních. Více informací naleznete na www.kdk.cz. Uzávěrka soutěže je 30. června 2011.

Literární soutěž na téma Můj domov


Maximální rozsah příspěvku je 4000 znaků bez mezer. Jeden autor může zaslat nejvíce tři soutěžní příspěvky. Podrobnější informace naleznete zde: www.vll.cz. Uzávěrka soutěže je 25. června 2011.

IV. ročník soutěže Strašice Karla Vokáče

Soutěž není omezena tématem, ani věkem soutěžících. Maximální rozsah příspěvků je 5 stran. Další informace naleznete na www.knihovnastrasice.eu. Uzávěrka soutěže je 20. června 2011.


Literární soutěž Daidalos 2011

Soutěž o nejlepší povídku v žánru sci-fi, fantasy nebo fantastického hororu do které můžete poslat příspěvek o maximálním rozsah 40 normostran. Do soutěže se posílá povídka ve 2 exemplářích. Soutěž je anonymní, takže k nepodepsané povídce přiložte zalepenou obálku, v níž bude uvnitř jméno autora, jeho adresa a rodné číslo, internetová adresa a telefon, pro orientaci i zopakovaný název zaslané povídky (povídek) a jméno ilustrátora, kterého byste si zvolili v případě vítězství.

Pro výherce jsou přichystány věcné ceny, navíc bude jeho povídka zveřejněna na stránkách časopisu XB - 1 a doplněna o ilustraci s věnováním od jím vybraného domácího výtvarníka. Další informace naleznete zde: www.casopisxb1.cz. Uzávěrka soutěže je 31. května 2011.

Májová soutěž

Téma povídky či fejetonu musí být Máj, lásky čas. Maximální délka příspěvku je 5000 znaků. Výherci získají knihu dle vlastního výběru z produkce společnosti Euromedia. Více informací naleznete na www.mamtalent.cz. Uzávěrka soutěže: 31. května 2011.

Literární soutěž pořádaná nadační fondem Cultura Bohemica

Do soutěže můžete zasílat novely či povídkové knihy v rozsahu zhruba 150 normostran textu (próza by měla být zaměřena na čtenáře ve věku cca 13 až 25 let). Další informace naleznete na www.culturabohemica.cz. Uzávěrka soutěže je 31. května 2011.

Seifertovy Kralupy 2011

Do soutěže lze přihlásit jednotlivé básně i cykly. Podmínkou je zaslat maximálně 200 původních, dosud nepublikovaných, česky psaných veršů. Jedna z básní musí mít formu sonetu. Podrobnější informace naleznete zde: www.mestokralupy.cz. Uzávěrka soutěže je 13. května 2011.

Pro Senior Portál napsal
AL


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému