Moskva

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
07. 01. 2020
Obrovské, impozantní, monumentální. Tyhle a mnoho jiných podobných přídavných jmen bychom mohli použít, kdybychom se snažili popsat tohle politické, hospodářské, kulturní, administrativní a náboženské centrum. Moskva je světovým městem, které ročně vyhledávají miliony turistů. Je třeba přiznat, že patří taky mezi nejdražší města planety, ale na druhou stranu má co nabídnout.

Rudé náměstí

Rudé náměstí je hlavním městským náměstím a odděluje Kreml od Kitajgorodu, historického jádra města. Je považováno za samotný střed celé země. Je symbolem Rusů, kteří jsou a vždy budou hrdí na svoji zemi. Od roku 1991 je na seznamu památek UNESCO. Najdeme na něm chrám Vasila Blaženého, který se může chlubit svou originální architekturou, jež představuje spojení evropských a asijských vlivů. Byl postaven v letech 1555 – 1560 na příkaz Ivana Hrozného.

Kreml a Lenin

Kreml, což v staré ruštině znamenalo pevnost nebo hrad, je nejnavštěvovanější pamětihodností Moskvy. Taktéž stojí na Rudém náměstí. Italští stavaři, pozvaní do krajiny carem Ivanem III., vybudovali v 15. století obdivuhodnou stavbu z červených pálených cihel, jež k oblakům hrdě zvedá svých dvacet věží. Od doby svého vzniku překonala svá světlá období, ale taky vrhala na krajinu mnoho stínů, jako sídlo nejvyšších komunistických vládců.

Najdeme v něm vystavěný i Car Kolokol – obrovský zvon z roku 1735.

Hned nedaleko kremelské zdi na nás čeká Leninovo mauzoleum, věnované právě prvnímu komunistickému vůdci. A i dnes, mnoho let po nástupu demokracie v Rusku, je vyhledávané nejenom turisty.

Učit se, učit se, učit se

Lomonosovova univerzita je nejstarší a největší univerzitou v Rusku. Založena byla 25. ledna 1755 a do dnešních dnů si udržuje vysoký standard a je základem vzdělanosti ruského obyvatelstva. Kromě ní bychom však ve městě našli dalších 60 univerzit a další množství vysokých škol.

Zábava pro všechny

Město může kromě nádherných historických, církevních nebo světských památek, jež jsou ukážkou umění a skvostné architektury, nabídnout i zábavu ve formě divadel a galerií. Za návštěvu určitě stojí Treťjakovská galerie (nejvýznamnější výstaviště ruského umění na světě), Novoděvičijský klášter (největší a nejhezčí moskevský klášter), Katedrála Krista Spasitele (největší pravoslavný kostel na světě), Televizní věž Ostankino, Puškinovo muzeum umění, Mezinárodní dům hudby či Palác Triumf.

Nebo se můžete rozhodnout dát si dárek ve formě návštěvy restaurace, baru či diskotékového klubu. Stačí si jen vybrat. Můžete se rozhodnout pro ty luxusnější nebo pro ty, do kterých by člověk bez odvahy a chuti zemřít, radši neměl vstupovat, protože kriminalita, tak jako všechno v Moskvě, je taky bohužel impozantně vysoká.

Pro Senior Portál napsal
AL


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému