Prázdniny v Telči

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
19. 07. 2020
Letní festivaly jsou v plném proudu. Konají se na různých místech republiky a jsou zaměřeny na různé druhy zábavy a hudby. Festival, který se koná každoročně v Telči a má velkou účast, jsou Prázdniny v Telči.

Tento festival je skvělý v tom, že jej můžete spojit i s návštěvou jednoho z nejkrásnějších měst v naší zemi – Telče. Koná se vždy o prázdninách na přelomu července a srpna. Letos vyšel termín od pátku 29. 7. do neděle 14. 8. Vždy se jej účastní velké množství populárních i méně známých hudebních a divadelních skupin a obsahuje bohatý doprovodný program. Nejinak tomu bude i letos.

Program 29. ročníku tohoto folkového festivalu je opravdu nabitý od začátku až do konce. Přijedou desítky hudebníků. Skupiny a divadelní uskupení se budou střídat na třech scénách. Hlavní scéna je umístěna vždy na nádvoří telčského zámku, další scény jsou rozmístěny na náměstí. V okolí se vždy nachází velké množství možností k občerstvení, stánky se suvenýry a spousta dalších.

A kdo letos vlastně přijede? Letos, stejně jako každý rok, je program velmi bohatý. Zahájení celého festivalu proběhne letos na telečském zámku, a to v divoké irské atmosféře. Festival totiž zahajují irští folk-rockeři Sliotar. Další den bude také velmi zajímavý, neboť účast přislíbil světoznámý písničkář Glen Hansard, který byl oceněn i Oscarem za roli ve filmu Once. Hansard bude v Telči již po několikáté, ale letos vystoupí netradičně v kombinaci s českou skupinou Blue Effect a Radimem Hladíkem.

Asi největší hvězdou tohoto festivalu budou letos newyorští The Klezmatics, kteří jsou představiteli klezmeru a etnické hudby a v roce 2006 byli oceněni cenou Grammy za nejlepší album žánru worldmusic. Tato skupina ve své tvorbě mísí východoevropskou židovskou spiritualitu a hudební vlivy současného jazzu a punku. Vydali už devět alb, která posunula hranice už mnoha žánrů. Těšit se na ně můžete 14. srpna na zámeckém nádvoří.

Na festivalu se ale představí také spousta dalších více či méně známých kapel. Za všechny jmenujme alespoň ty české – Bratři Ebenové, Vladimír Mišík, Žalman a spol., Hradišťan, Hořký kafe, Druhá tráva, Spirituál Kvintet, Sekvoj a mnoho dalších.

Na své si přijdou také milovníci divadla. Připraveny jsou také divadelní spolky, které předvedou svůj herní repertoár. Pokud se tedy rozhodnete na tento festival zavítat, určitě se budete bavit. Občerstvení je zajištěno a vstupné si můžete zakoupit buď na místě, nebo si vstupenky rezervovat přes internet na stránkách www.prazdninyvtelci.cz. Na těchto stránkách si také můžete prostudovat podrobný program jednotlivých dní.

Pro Senior Portál napsala
Simona Ryšková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému