Tři seriálové hity, o které nesmíte přijít

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
21. 11. 2020
Na obrazovke se i v dnešní době dostává několik seriálových kousků, které bychom neměli opomenout, ale naopak zaměřit na ně svou pozornost. Určitě toho neolitujeme, protože nám zpříjemní volné chvíle a zaručeně nám vykouzlí úsěv na tváři.

Game of Thrones

Hra o trůny neboli v originálu Game of Thrones je fantasy seriál vytvořen Davidem Benioffem a D. B. Weissem pro televizi HBO na základě románu Georgie R. R. Martina s názvem A Song of Ice and Fire. Plánovaná knižní série má mít sedm dílů a na základě dosavadních ohlasů, které jak kniha, tak seriál vzbudili, se určitě všech sedm dílů dočká i televizního zpracování.

V první sérii, která má deset dílů a svůj start si velice úspěšně odkroutila 17. dubna tohoto roku, jsme se mohli setkat s herci jako Sean Bean v roli Lorda Eddarda "Neda" Starka, Marka Addyho jako krále Roberta Baratheona či Michelle Fairley jako Lady Catelyn Starkovou.

Pokud se rozhodneme podívat se na tento televizní počin, tak se můžeme těšit na napínavou jízdu po sedmero královstvích, ve kterých může zima, která sebou přináši smrt a utrpení trvat i po celá století. Kromě zimy však obyvatele jednotlivých království trápí i věčná hra mocných o královskou korunu a trůn, tedy hra ve které hráči buď vítězí nebo umírají.

Misfits

Poněkud starším, ale taktéž zajímavým a trochu i netradičním počinem je seriál Misfits, jenž pojednává o pěti mladých lidech, kteří jednoho dne během výkonu veřejně prospěšných prací obdrží poněkud netradiční superschopnosti. A rozhodnout se je využít poněkud netradičním stylem.

Od té chvíle se jejich život obrátí na ruby. Kdy by však čekal, že se z nich stanou super hrdinové po vzoru amerických filmů, je na omylu. Naše mladá partie se při snaze vyrovnat se s problémy, které před ně staví každodenní život, spíše víc zamotává do problémů dalších a dalších. U seriálu se můžeme těšit zejména na dokonale propracované a opravdu vtipné dialogy jednotlivých postav, u kterých se scénáristi nebáli zajít až do extrémů a nadávkami a zvrácenostmi opravdu nešetřili.

Hlavní devizou seriálu je mladý Robert Sheehan, jenž svým talentem převálcoval své kolegy a pokud si i nadále udrží své tempo, tak se jednou stane nejen seriálovou, ale i filmovou hvězdou.

Walking Dead

Dalším britským seriálem, který zaujal hned po první sezoně, vypráví apokalyptický příběh, v němž se raněný policista probere v nemocnici do světa, ve kterém už lidé nevládnou. Naopak stali se lovnou zvěří. Většina žijících lidí totiž podlehla viru, který z nich udělal kráčející mrtvoly, neboli zombie, které se živí masem.

Přeživsí se pod vedením šeriga Ricka Grima, kterého hraje Andrew Lincoln, snaží nejen zjistit, proč k epidemii došlo, ale i zachránit každého, koho ještě zachránit lze. Je pravda, že filmů s podobnou hlavní myšlenkou jsme mohli shlédnout stovky, avšak Walking Dead jsou správnou kombinací sympatických herců, skvěle napsaných dialogů a akcí plných napětí a vzrušení. Jako i při jiných seriálech se občas objeví drobné logické chyby, ale ty budeme ochotni přehlédnout ihned po shlédnutí prvního dílu.


Máte už vybráno?

Pro Senior Portál napsala
Šárka Poláková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému