Vaření

Pošlete nám svůj recept

Ako si urobiť celozrnný chlieb podľa vlastných predstáv

Vydáno: 06. 12. 2019
Chlieb je v našich končinách bežnou potravinou konzumovanou denne takmer v každej domácnosti. Hoci v nedávnej minulosti by ste v obchode zohnali len dva druhy chleba – biely a čierny, dnes už máte na výber z množstva možností. Biely a čierny chlieb ako klasika, ktorá nikdy neumiera a mnohé iné „odrody“ ako slnečnicový, ražný, celozrnný, toastový...
více

Pečeme dobroty...

Vydáno: 05. 12. 2019
Určitě to znáte… má k vám na víkend přijít nějaká návštěva, a vy byste ji rádi pohostili něčím opravdu dobrým. Není lepší nápad, než něco upéct a nabídnout tak hostům jako zákusek třeba ke kávě. Potřebujete inspiraci? Tady je pár receptů.
více

Holandské speciality

Vydáno: 04. 12. 2019
Díky holandským zámořským výpravám v minulých stoletích je kuchyně po celém světě ovlivněna tou evropskou. Jaké speciality ale opravdu můžete ochutnat v Nizozemí a co je pro tuto malou zemi typické? Dočtete se v následujícím článku.
více

Pečieme domáci chlieb

Vydáno: 03. 12. 2019
Voňavý, chrumkavý a hlavne chutný. Tak taký je ten správny chlieb. Vyskúšajte si ho doma sami spraviť! Vôbec nezáleží na tom, že zo začiatku vytvoríte akurát tak veľkú placku, domáci chlieb je ten naj...
více

Snadné koktejly s kapkou alkoholu

Vydáno: 02. 12. 2019
O koktejlech bez kapky alkoholu jsme psali už v předchozím článku. Dnes jsme si pro vás připravili několik typů na ty, kdo si rádi dají něco ostřejšího. Pomineme ty nejznámější drinky a zaměříme se na jednodušší, které snadno připravíte sami doma.
více

Bábovka třikrát jinak

Vydáno: 01. 12. 2019
Vaření a pečení je pro spoustu hospodyněk radost. Hlavně potom to pečení. Některé z nás neustále vymýšlejí nové a nové recepty, kterými by ohromily okolí. Nemusíme ale vymýšlet nic světoborného. Stačí, když obměníme již zaběhlé recepty.
více

Těstoviny třikrát jinak

Vydáno: 30. 11. 2019
Jaro je tu a s ním je spojena i detoxikace organismu. Detoxikovat, avšak v nepravém slova smyslu, bychom měli i naši kuchyni a zapomenout na některé potraviny. Naopak zařadit množství lehkých pokrmů - na tři zajímavé a rychlé recepty z těstovin se nyní podíváme.
více

Slané dobroty

Vydáno: 29. 11. 2019
Sice všichni víme, že slané pochutiny jsou nezdravé, ale někdy, třeba u vína, přece jen dostaneme na nějakou tu slanou dobrotu chuť. A je více možností než jen slané brambůrky či tyčinky.
více

Červená řepa si zaslouží plnou rehabilitaci

Vydáno: 28. 11. 2019
Klame tělem. Ušmudlaná od hlíny, s pošramoceným kádrovým profilem, protože tvoří základ ruského boršče. Jenže ti, kteří se nenechají odradit, dobře vědí, že červená řepa je prostě zázrak. Pod nevábnou slupkou se skrývá energie a vášeň, pro kterou možná právě příroda vybavila právě tuto kořenovou zeleninu tak výraznou (a neodstranitelnou) barvou.
více

Novinky do kuchyně - parní hrnec

Vydáno: 27. 11. 2019
Moderní doba přináší nové technologie a postupy i do našich kuchyní. V zájmu zdravého stravování se tak v poslední době těší velké oblibě parní hrnce, díky kterým můžeme každý pokrm připravit bez tuku, aniž by ztratil cokoliv ze své přirozené chuti, popřípadě vitaminových zásob.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému