Domácí kávovary přináší šálky lahodné kávy do každé domácnosti

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
06. 04. 2020
Za dobrou kávou už se nemusí její milovník vydávat do kavárny. Cílem jeho cesty může být kuchyň či jakákoliv jiná místnost, kde bude k dispozici domácí espresso kávovar. Moderní spotřebiče jsou schopny plně nahradit profesionální služby, nejinak je tomu i právě u kávovarů, s kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel.

Kávovar se pomalu ale jistě zařadil na seznam základní výbavy domácnosti těch, kteří si neumí představit ráno nebo odpolední siestu bez tohoto voňavého nápoje. Pití kávy bývá pro mnohé rituálem, se kterým se zpříjemní i sebenáročnější den. Není tedy žádným překvapením, že se domácí kávovary těší tak velké oblibě.

O výběru může rozhodnout třeba i oblíbená barva

 Nabídka domácích kávovarů je opravdu pestrá, a to nejen z hlediska cenového rozpětí, technických parametrů či značek výrobců, ale také v souvislosti s designem, tvarem a barvou přístroje. Mnozí tak volí na základě toho, aby nový kousek mířící do jejich obydlí zapadl do celkové tváře kuchyně a ladil s okolními barvami. Určitě není na škodu nahlížet na nové vybavení i v tomto smyslu, nicméně existují i důležitější faktory, které ovlivní výslednou chuť a kvalitu kávy.

Pákový nebo plnoautomatický kávovar?

K nastíněným faktorům se určitě řadí primární roztřídění espresso kávovarů. Tím jsou dvě kategorie – pákový, nebo plnoautomatický přístroj. Jestliže se chystáte pronikat do světa kávy jako pravý profesionál barista, pak by vaše volba určitě měla padnout na pákovou variantu, s níž lze více ovlivnit výsledný nápoj a přináší větší variabilitu, aby bylo možné přiblížit se procesům, podle kterých připravují kávu v dobré kavárně. Jestliže od kávovaru čekáte rychlou práci, které nebudete muset věnovat pozornost, a celá obsluha se bude skládat ze stlačení příslušných tlačítek, pak naplněním vašich požadavků jsou automatické typy, které se o všechno postarají samy.

Je libo caffe latte?

Kávovar si můžete vybrat i dle chutí, resp. toho, v jaké podobě máte kávu rádi. Jestliže si libujete v klasickém espressu, pak vám postačí jednoduché druhy kávovaru. Pokud si rádi dopřejete například takové napěněné latte, pak by se vaše pozornost měla ubírat směrem k multifunkčním přístrojům, které dokážou bravurně připravit i právě latte, popřípadě cappuccino.

Zvláštním druhem kávovarů, které na trh přišly jako nejmladší produkt, jsou ty, do nichž se kupuje náplň – kapsle. Káva se do nich vkládá právě ve speciálních kapslích, co lze pořídit v běžném obchodě. I když jsou tyto přístroje levnější, než ostatní typy, je třeba přihlédnout i k tomu, že naopak kapsle zvyšují výslednou cenu jednoho šálku připraveného tímto kávovarem. K nesporným výhodám však patří možnost pestré škály druhů nápojů, které je schopný kávovar připravit.

Je zřejmé, že případný výběr kávovaru není zrovna snadnou záležitostí, pokud máme na přístroj jasné požadavky. I z toho důvodu je vhodné obrátit se na specializované poradny a prodejny, kde nám mohou odborníci s nákupem jasně poradit. A co vy? Máte už svůj kávovar doma? Napište nám o něm v komentářích!

Pro Senior Portál napsala
Jana Krčová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému