Food blogy jako nekonečný zdroj inspirace

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
08. 11. 2019
Koho by bavilo vařit a vlastně i konzumovat stále ta stejná jídla. Víte, kde čerpat inspiraci, aby se nedělní řízky neomrzely?

V současnosti chytají blogy další dech. Neslouží už jen jako deníčky pro každodenní život. Velké oblibě se těší tematické blogy o módě, nakupování, zajímavých oborech lidské činnosti  a v poslední době i o jídle. Základ pro takové stránky tvoří nejen originální recepty, ale pokud narazíte na opravdu kvalitní blog, pak se můžete kochat kulinářskými skvosty z restaurací či najít tipy na to, kam zajít na dobrý oběd.

Čerpat z nich můžete také inspiraci pro vlastní kuchařské pokusy, recepty jsou povětšinou důkladně popsány a u některých autorů je vše doplněno i o fotografie nejen výsledku snažení, ale právě i jednotlivých kroků přípravy. Takových online kuchařek lze najít celou řadu, od receptů bez hodnoty, které nezaujmou, po opravdu kvalitní weby, o něž se starají kreativní kuchaři i kuchařky. Abyste nemuseli pátrat a probírat se hromadou prvně zmíněných, podívejme se na ty nejnavštěvovanější a prověřené v následujícím článku.

Mezi ty nejnavštěvovanější a nejlepší foodwritery, jak se označují autoři takových blogů, patří Martin Kuciel a jeho projekt www.cuketka.cz. Velký fanda gastronomie založil stránky proto, aby na českém internetu vyplnil mezeru, neboť nic podobného neexistovalo. Inspiraci čerpal na zahraničních serverech, především na těch, které mají původ ve Spojených státech, kde viděl, co funguje: poutavý text, vtip a jednoduchost. Tak se pustil do vlastního blogování, jež má v současnosti velký  úspěch. A to mimo jiné i proto, že se snaží vyhýbat PR článkům.
Na blogu najdete i tipy zajímavé gastronomické akce a události, novinky z oboru a spoustu dalších zajímavostí.

Pro ty, kdo jsou z Brna nebo přilehlého okolí, může přinášet zajímavé tipy blogger Michal Sänger na svých stránkách http://sanger.foodblogs.cz. Zmiňuje se především o zajímavých místech a akcích, které navštívil nebo hodlá zařadit do svého programu. Pokud ale hledáte opravdu zajímavé a ozkoušené recepty, pak zamiřte na web Lucie Dvořákové - http://luciedvorakova.blogspot.com/. Kromě toho, že do pokrmů byste se podle fotografií nejraději zakousli okamžitě, můžete se spolehnout, že jejich chuť je minimálně tak skvělá jako ony zmíněné poutavé obrázky. Některé z receptů jsou složitější, jiné jednodušší, koho ale baví motat se v kuchyni, inspirace zde načerpá skutečně mnoho. Stejně tak se do receptů můžete začíst na http://ittastessogood.net/, http://anetagoesyummi.blogspot.com či http://dolcevita.blog.cz/.

Nespokojíte-li se s českými autory, zahraničních blogů najdete nespočet. Jen pro inspiraci zmíním kupříkladu http://www.thekitchn.com/, http://chocolateandzucchini.com/, http://www.skinnytaste.com/ a portál BBC http://www.bbcgoodfood.com/.

Pro Senior Portál napsala
Šárka Libenská


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému