Snadné koktejly s kapkou alkoholu

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
03. 06. 2020
O koktejlech bez kapky alkoholu jsme psali už v předchozím článku. Dnes jsme si pro vás připravili několik typů na ty, kdo si rádi dají něco ostřejšího. Pomineme ty nejznámější drinky a zaměříme se na jednodušší, které snadno připravíte sami doma.

Vybrat z té spousty skvělých receptů jen pár byl velmi složitý úkol a probírání recepty mi zabralo hodnou chvíli. Popravdě – vždy jsem se začetla do návodů tak, že jsem psaní článku pokaždé odložila až na další den. Ale přeci jen jsem se k němu nakonec dostala a ráda vás seznámím s několika recepty, na něž jsem narazila na českých, slovenských, ale třeba i amerických webech, zabývajících se přípravou drinků.

Adonis

Začněme koktejlem Adonis, jež nese jméno po postavě z řecké mytologie, synu kyperského krále Kynira a jeho dcery Myrrhy. Proč dostal drink název zrovna podle něj se mi nepodařilo vypátrat, každopádně alespoň prosluněné řecké pláže by vám připomenout mohl. Pro přípravu jednoho drinku potřebujete: 4cl cherry, 2 cl rosso vermutu, 2 kapky hořké (bitters) kostky ledu, míchací sklenice, barové sítko a koktejlovou sklenice. Všechny ingredience po smíchání procedíme přes sítko a můžeme podávat.

Hořký likér užitý v tomto receptu je ingredience určená k dochucování nápojů a mnohých koktejlů, takže doma se vám jistě neztratí a lze najít i další recepty, kde jej využijete. Jedna se o lihovinu s nízkým obsahem cukru, tmavé barvy, výrazné chutě a vůně. Bez zajímavosti není ani to, že se vyrábí ve Venezuele podle tajného receptu.

Angel Paradise – „Anděl ráje“

Už název napovídá, že chuť bude úžasná. Milovníci sladkého si přijdou na své. Navíc není potřeba mnoho surovin, příprava je jednoduchá a rychlá a proto se hodí třeba pro nečekané návštěvy. Doma stačí mít 3dl apricot brandy, 3 dl grapefruitového džusu, 4 dl pomerančového džusu, 1 dl citrónové šťávy a led. Vše se smíchá a koktejl je hotov.

Americano, Milano, Torino

Další z jednoduchých receptů, díky ozdobám však působí honosněji než předchozí. A chutná báječně!

Na jednu sklenici je třeba 3 cl červeného vermutu, 3 cl Campari Bitter, na doplnění soda. Ozdobit lze spirálkou z citronové kůry nebo lze použít i měsíček pomeranče. Sklenici nejlépe vyuijete klasickou whiskovku, kam po smíchání nápoj nalijete a přidáte led.

 Ice Fernet

Fernet patří mezi oblíbené likéry a proto není divu, že se také hojně používá jako přísada do koktejlů. Při hledání těch nejlepších a nejzajímavějších jsem narazila na jeden vyloženě letní. Nutno si zajistit 2 cl Fernetu Stock, 2 cl vaječného likéru, vychlazenou kávu, vanilkovou zmrzlinu, šlehačku a čokoládové hoblinky na posypání.

Do sklenice vložte led, přidejte zbylé ingredience a ozdobte šlehačkou s čokoládovými hoblinkami. Snadné, skvělé a letní!

Pro Senior Portál napsala
Šárka Libenská

 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému