Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Astma striehne v každom veku

Vydáno: 31. 07. 2018
Poznáte niekto ten ťaživý pocit na prieduškách doprevádzaný sťaženým dýchaním a návalmi piskľavého kašľa? Ak áno, s najväčšou pravdepodobnosťou tiež patríte do početnej skupiny ľudí, ktorí musia so svojím dychom pravidelne zápasiť. Raz je dobre, inokedy sa nedá spraviť ani rýchlejší krok...Tom tkvie zákernosť astmy.
více

Laserová depilácia

Vydáno: 30. 07. 2018
Laserová depilácia je metóda používaná na odstránenie nežiadúceho ochlpenia na tele pomocou laserového lúča. Laserový lúč sa po prechode kožou mení na tepelnú energiu. Táto tepelná energia má devastačný účinok na vlasovú cibuľku pričom nespôsobuje zmeny v okolitom tkanive. Ide o bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou, trvajúci 10 min - 1 hod podľa lokalizácie a hustoty ochlpenia.
více

Když zaútočí deprese

Vydáno: 29. 07. 2018
Smutek a bezmocnost, při které radost ze života a úsměvy postupně mizí v dáli. Apatie ovládá mysl a pomalu pohlcuje i poslední zbytky pozitivní nálady, která se nikdy nezdála tak moc nedosažitelná jako nyní. Jediným věrným společníkem se stává pláč a nezvladatelná úzkost. Nejen takto se dají popsat pocity, co provázejí „zhoubné onemocnění duše“ – depresi.
více

Zumba Gold - kouzlo pohybu v každém věku

Vydáno: 28. 07. 2018
V dnešní době nám styl života a móda neustále diktují, že bychom měli být štíhlí, v dobré fyzické kondici a krásní v každém věku. Není to ale jen diktát těchto oblastí, ale pokud chceme být zdraví a dlouho žít, určitě se vyplatí hýbat. Poslední dobou se do popředí dostávají různá pohybová cvičení, ať už je to aerobik, pilates, jóga, cvičení v posilovnách a mnoho dalších. Nesmíme ale zapomenout na trend poslední doby – zumbu.
více

Sila liečivých kameňov

Vydáno: 27. 07. 2018
Môžete ich sile veriť. A takisto nemusíte. Môžete ich pomoc považovať za náhodu. Alebo byť presvedčení o tom, že schopnosť obyčajných kameňov vplývať na človeka, navodzovať u neho pozitívnu náladu, či ochraňovať ho pred nebezpečenstvom je číry nezmysel...
více

Neslušnosť, či vážna choroba?

Vydáno: 26. 07. 2018
Viete si predstaviť, že by ste nedokázali ovládať to, čo hovoríte? Že by z vás samovoľne vychádzali nadávky najrôznejšieho druhu v autobuse, pri večeri v reštaurácii, či v kine? Ľudia by sa po vás pozerali, či je s vami všetko v poriadku a čím viac by ste sa snažili potlačiť svoje prejavy, tým horšie by ste sa cítili a úzkosť by vo vás narastala. Možno ste sa s podobným človekom už stretli a nevedeli ste, že nie je nevychovaný, ale vážne chorý. Ako to vyzerá, keď ste v koži človeka trpiaceho syndrómom Gilles de la Tourette?
více

Přejídání - nebezpečná nemoc

Vydáno: 25. 07. 2018
Není to jen obyčejná chuť na „něco dobrého,“ kdy postupně chodíte a ujídáte. Přejídání je nemoc. A to nebezpečná. Odborníci dokonce přirovnávají stav, kdy se postižená osoba přejí, ke stavu, jakým prochází narkomani.
více

Akú vodu piť?

Vydáno: 24. 07. 2018
Tvrdenie: denne je odporúčané vypiť 2 až 3 litre tekutín, je všeobecne známe. Menej už to, že z prijatých tekutín by najväčší podiel mala predstavovať práve obyčajná voda. Voda bez chuti, farby a vône.
více

Nesnáze s klíšťaty

Vydáno: 23. 07. 2018
Krásné letní počasí úplně vybízí k procházkám a cestování. Díky delšímu pobytu v přírodě se ale lidské tělo vystavuje většímu riziku kousnutí zvířaty. Velmi nebezpečná jsou klíšťata, která přenášejí některé nemoci, především lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu.
více

Jak na zdravé opalování

Vydáno: 22. 07. 2018
Probuzení do slunečného rána je vždy příjemnější, než když po oknech stékají kapky deště. Paprsky nás nabíjí energií, celkově povzbuzují a téměř každý se tak nemůže dočkat léta, kdy si slunění užívá do sytosti. Sluníčko však dokáže být zrádné.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému