Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Přejídání - nebezpečná nemoc

Vydáno: 31. 03. 2021
Není to jen obyčejná chuť na „něco dobrého,“ kdy postupně chodíte a ujídáte. Přejídání je nemoc. A to nebezpečná. Odborníci dokonce přirovnávají stav, kdy se postižená osoba přejí, ke stavu, jakým prochází narkomani.
více

I malé Světýlko nabízí velkou pomoc

Vydáno: 30. 03. 2021
Nadací, které se snaží pomáhat, jsou spousty. Vidět je samozřejmě především ty velké, ty střední a malé musejí bojovat mnohdy s nedůvěrou velkých sponzorů i malých dárců. Proč tedy pomáhat právě prostřednictvím Světýlka, zeptali jsme se paní Aleny Uhde, ředitelky obecně prospěšné společnosti Světýlko.
více

Stres náš každodenný

Vydáno: 29. 03. 2021
Vstávate ráno oddýchnutí, bez nepríjemných myšlienok, čo vás cez deň čaká a čo všetko musíte stihnúť, kým si večer znovu ľahnete? Ak áno, patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí všetko zvládajú s chladnou hlavou a nič ich nedokáže vyviesť z rovnováhy. Ak nie, tak patríte medzi tú nešťastnejšiu väčšinu ľudí, ktorí sú permanentne pod stresom.
více

Schizofrenie - víme, co je zač?

Vydáno: 28. 03. 2021
Rozdvojení osobnosti? Nikoliv, přestože většina z nás tuto představu o schizofrenii má. Ve skutečnosti se dá tento pojem nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení, jedná se však o poruchu mnoha duševních funkcí. Jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou projevy a možnosti léčby?
více

Zdravá tajemství kari koření

Vydáno: 27. 03. 2021
Každý, kdo rád vaří, se jistě již někdy setkal s kari kořením. To je dobré nejen k výraznému dochucení pokrmu, ale také je velmi prospěšné našemu organismu. Kde se kari vzalo a jaká jsou jeho zdraví prospěšná tajemství?
více

Jaskyne ako liek

Vydáno: 26. 03. 2021
Vedeli ste, že alergici a astmatici sa delia do dvoj kategórii? V tej prvej a najpreferovanejšej vám budú ako podpornú liečbu odporúčať plávanie či pobyt v saune – na teple a vlhku. Tej druhej skupine by to však najmä stavy astmy mohlo zhoršiť. Lenže aj pre tých je tu alternatíva v podpore liečby, ktorej sa odborne hovorí speleoterapia.
více

Minerální voda: z pramenů na náš stůl

Vydáno: 25. 03. 2021
V české republice najdete více než 40 lázní. Některé z nich si užívají světového věhlasu, jiné jsou naopak menší a oblíbené jsou pro svou domácí a pohodovou atmosféru. Minerální vody si však můžete užívat nejen při pobytech, ale také doma. Jak to vlastně s těmi minerálkami je?
více

Pivo - vyléčí i potěší

Vydáno: 24. 03. 2021
Kvašený slabě alkoholický nápoj vyráběný z obilného sladu, vody a chmele pomocí pivovarských kvasinek. I takhle se dá charakterizovat nápoj, o kterém by jiní řekli, že je to tekuté zlato, tekutý chléb či jejich každodenní odreagování a posezení s přáteli. Pro každého z nás pivo znamená něco trochu jiného, ale najde se jenom málo takových, kteří si s vůní tohoto nápoje nespájejí slova jako pohoda, odpočinek, posezení s kamarády či volno a skvělá chuť.
více

Prečo nejfajčiť

Vydáno: 23. 03. 2021
Aj napriek tomu, že fajčenie je najrozšírenejším zlozvykom, percento ľudí, ktorí holdujú tejto neresti neklesá.
více

Cvičení a tanec dohromady? To je Port de Bras!

Vydáno: 22. 03. 2021
Koho nebaví zumba ani aerobic a jóga je na něj moc pomalá, může zajásat. V českých tanečních centrech se totiž rozmáhá trend nového cvičení jménem Port de Bras. Pojďte se o něm dozvědět více!
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému