Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Schizofrenie - víme, co je zač?

Vydáno: 26. 08. 2020
Rozdvojení osobnosti? Nikoliv, přestože většina z nás tuto představu o schizofrenii má. Ve skutečnosti se dá tento pojem nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení, jedná se však o poruchu mnoha duševních funkcí. Jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou projevy a možnosti léčby?
více

Dogtrekking - vytrvalostní sport pro pejskaře

Vydáno: 25. 08. 2020
Milovníci pejsků by měli zvýšit svou pozornost. Řeč totiž bude o sportovním zájmu zvaném doktrekking, a jak už název napovídá, rozhodně to nebude nudné povalování a posedávání!
více

Ostropestřec mariánský - správná volba pro naše játra

Vydáno: 24. 08. 2020
Tato poměrně známá bylina působí blahodárně na naše zdraví. Její účinné látky mají zejména schopnost čistit játra a zbavovat tělo nažádoucích toxinů. Ne nadarmo se říká, že zdravá játra znamenají půl zdraví.
více

Když nás zradí zdraví aneb vše o invalidním důchodu

Vydáno: 23. 08. 2020
Někdy nás zradí zdraví a my i navzdory tomu, že bychom chtěli, už nejsme schopni dále vykonávat naši práci jak doposud. Můžou za to nemoci a úrazy. Jak v takové chvíli postupovat? Můžete si zažádat o invalidní důchod.
více

Ako na jazvy?

Vydáno: 22. 08. 2020
V priebehu života sa väčšina z nás dopracuje k malej či väčšej jazve. Je jedno, či ju spôsobil úraz, operácia, alebo zle zahojená kožná choroba. Jazvy jednoducho nevyzerajú pekne a najradšej by sme sa ich zbavili. Aj keď to tak úplne nejde, existujú prostriedky, ako ich výzor zlepšiť. Správna starostlivosť o jazvy totiž nemá len estetický efekt, prvoradým by malo byť pre nás to, že pokožke okolo jazvy vrátime aspoň časť pôvodnej elasticity.
více

Nedocenené ovocie jablko

Vydáno: 21. 08. 2020
Aj vy radšej skúšate rôzne exotické ovocia? Alebo naopak dávate prednosť šťavnatému jablku? Ak ste odpovedali kladne na druhú otázku, verím, že nasledujúce riadky budú pre vás zaujímavé.
více

Cvičení a tanec dohromady? To je Port de Bras!

Vydáno: 20. 08. 2020
Koho nebaví zumba ani aerobic a jóga je na něj moc pomalá, může zajásat. V českých tanečních centrech se totiž rozmáhá trend nového cvičení jménem Port de Bras. Pojďte se o něm dozvědět více!
více

Nie je zabúdanie ako zabúdanie

Vydáno: 19. 08. 2020
Alzheimerova choroba nesie názov podľa nemeckého psychiatra Alojza Alzheimera, ktorý ju po prvýkrát opísal v roku 1906. Alzheimer si všímal najmä ženy vo veku asi 50 rokov, ktoré sa nevedeli zorientovať, strácali pamäť, mali halucinácie... Častým príznakom boli problémy so spomenutím si na dátum a miesto narodenia, problémy s orientáciou napr. v abecede alebo mesiacoch.
více

Prevence rakoviny prsu

Vydáno: 18. 08. 2020
Zhoubný nádor prsu je u žen nejčastějším nádorovým onemocněním. V České republice touto chorobou ročně onemocní kolem šesti tisíc žen, z nichž dva tisíce nemoci podlehnou. Přitom až devadesát procent pacientek může být současnými léčebnými postupy vyléčeno. Musí ale přijít včas.
více

Vodní lyžování aneb sportem ke zdraví

Vydáno: 17. 08. 2020
Obyvatelé zemí střední Evropy si možná mnohokrát povzdechli, že by rádi žili u moře a každý večer se nechali kolébat burácením vln tříštících se o skály. Ten upokojující pocit, který léči všechny stresy a napětí by určittě rádi uvítali. Bohužel, tohle přání se většině nevyplní. Avšak to neznamená, že když nemáme pobřeží, které by obmýval oceán či moře, nemůžeme si do sytosti vychutnat vodní sporty, které se většinou praktikují právě na moři. Jedním z takových sportů je i vodní lyžování.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému