Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Zařaďte do svého jídelníčku vlákninu

Vydáno: 11. 03. 2021
Vláknina patří mezi důležité prvky našeho jídelníčku. Nedostatek nepoznáme hned, ale projevuje se pozvolna. Podíl má pak třeba i na rakovině tlustého střeva, která postihuje poměrně vysoké procento populace.
více

Prokrastinace - znáte ji?

Vydáno: 10. 03. 2021
Když jsem se s tímto slovem setkala poprvé, vůbec jsem nevěděla, o co se jedná. Slovo padlo náhodou v běžném hovoru mezi kolegy v práci. Mně to nedalo, a tak jsem si zpočátku vyhledala potřebné informace kde se dalo. Opravdu mě překvapilo o co se jedná a jakým honosným zapeklitým názvem se tento „postoj“ pyšní.
více

Když nás zradí zdraví aneb vše o invalidním důchodu

Vydáno: 09. 03. 2021
Někdy nás zradí zdraví a my i navzdory tomu, že bychom chtěli, už nejsme schopni dále vykonávat naši práci jak doposud. Můžou za to nemoci a úrazy. Jak v takové chvíli postupovat? Můžete si zažádat o invalidní důchod.
více

Zadržte dych ( o štikútaní a problémoch ním spôsobenými )

Vydáno: 08. 03. 2021
Štikútate dlhšie ako dva dni? To chce lekára! Keď pohár vody nezaberie, pomôžu iba lieky alebo dokonca operácia.
více

Den jódu

Vydáno: 07. 03. 2021
V neděli šestého března je v kalendáři napsáno Den jódu. Tento trochu netradiční svátek zavedl Český výbor pro UNICEF a v České republice se „slaví“ od roku 1999. Den jódu má připomenout široké laické i odborné veřejnosti důležitost přítomnosti jódu v potravě pro lidské zdraví.
více

Samovyšetrenia u mužov

Vydáno: 06. 03. 2021
Predovšetkým muži často zabúdajú na to, že onkologické ochorenia postihujú obe pohlavia. Rovnako ako ženy, aj muži sú ohrození rakovinou prsníka, hoci v menšom počte, ale predsa. Ochorenie, ktoré postihuje len mužov a dá sa mu efektívne predísť samovyšetrením je rakovina semenníkov. Viete ako správne postupovať pri samovyšetrovaní? Na čo sa zamerať? Ako často ho vykonávať? Naučte sa to skôr ako bude neskoro.
více

Jak si udržet zdravé tělo i ducha? Zkuste nová bojová umění

Vydáno: 05. 03. 2021
Říká se, že dnes v době plné střelních zbraní, slzných sprejů a elektrických paralyzérů, se už člověku nevyplatí trávit dlouhé hodiny v tělocvičně, jenom aby se naučil pár chvatů, kopů a úderů. Opak je však pravdou. Člověk by čas v tělocvičně trávit měl.
více

Pálenie záhy – problém, ktorý netreba brať na ľahkú váhu

Vydáno: 04. 03. 2021
Pálenie záhy, jav nazývaný aj pyróza každodenne postihuje milióny ľudí na celom svete. Tomuto javu sa pripisuje synonymický význam so slovným spojením ,,vnútorná žiara“, práve pre typickú pálčivú bolesť v oblasti pažeráka. Skupiny ľudí, ktoré týmto ochorením trpia najčastejšie a sú tehotné ženy a taktiež ľudia trpiaci refluxnou chorobou žalúdka.
více

Dogtrekking - vytrvalostní sport pro pejskaře

Vydáno: 03. 03. 2021
Milovníci pejsků by měli zvýšit svou pozornost. Řeč totiž bude o sportovním zájmu zvaném doktrekking, a jak už název napovídá, rozhodně to nebude nudné povalování a posedávání!
více

Nie je zabúdanie ako zabúdanie

Vydáno: 02. 03. 2021
Alzheimerova choroba nesie názov podľa nemeckého psychiatra Alojza Alzheimera, ktorý ju po prvýkrát opísal v roku 1906. Alzheimer si všímal najmä ženy vo veku asi 50 rokov, ktoré sa nevedeli zorientovať, strácali pamäť, mali halucinácie... Častým príznakom boli problémy so spomenutím si na dátum a miesto narodenia, problémy s orientáciou napr. v abecede alebo mesiacoch.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému