Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Jak na zdravé opalování

Vydáno: 15. 02. 2019
Probuzení do slunečného rána je vždy příjemnější, než když po oknech stékají kapky deště. Paprsky nás nabíjí energií, celkově povzbuzují a téměř každý se tak nemůže dočkat léta, kdy si slunění užívá do sytosti. Sluníčko však dokáže být zrádné.
více

Čo je to vlastne krvná skupina?

Vydáno: 14. 02. 2019
Často o nich počúvame, no mnohokrát si nevieme predstaviť, čo to znamená pojem „krvná skupina“. Ako je to s darovaním krvi? Akú krvnú skupinu môžete prijať? Čo hrozí v prípade, že má matka odlišnú krv ako jej dieťa? Informujte sa o tom už dnes.
více

Probiotika a prebiotika chrání střeva

Vydáno: 13. 02. 2019
Ze všech stran se na nás hrnou zprávy o tom, jak jsou pro naše tělo prospěšná probiotika a prebiotika. Ale co vlastně v praxi znamenají tyto roztodivné názvy?
více

Varixy - civilizační choroba, které lze předcházet

Vydáno: 12. 02. 2019
Každého za život potrápí méně či více bolístek, které určitou měrou zasáhnou do chodu běžných dní. K takovým komplikacím jistě patří i varixy, tzv.: křečové žíly, představující (nejen pro ženy) vedle zdravotního problému i určitý estetický defekt. I na křečové žíly však platí osvědčené pravidlo: nejlepším lékem je prevence.
více

Nesnáze s klíšťaty

Vydáno: 11. 02. 2019
Krásné letní počasí úplně vybízí k procházkám a cestování. Díky delšímu pobytu v přírodě se ale lidské tělo vystavuje většímu riziku kousnutí zvířaty. Velmi nebezpečná jsou klíšťata, která přenášejí některé nemoci, především lymeskou boreliózu a klíšťovou encefalitidu.
více

Čo na nás striehne v potrave?

Vydáno: 10. 02. 2019
Jedlo - niekedy nemusí znamenať len pôžitok, v jedle sa častokrát skrývajú pôvodcovia najrozličnejších ochorení. A tak pri slastnom maškrtení na zmrzline, či pochutnávaní si na grilovanom kuriatku, otvárame baktériám a vírusom vstupnú bránu do nášho organizmu. Aké sú najčastejšie potravinové infekcie? Ako sa najlepšie brániť nákaze? Čo všetko môže mikroskopický živočích spôsobiť? To sa dnes s nami dozviete...
více

Keď nesprávne dýchanie škodí

Vydáno: 09. 02. 2019
Nemali ste niekedy pocit, že sa nemôžete nadýchnuť? Pociťovali ste tlak na hrudníku, bolesti pri srdci? K tomu všetkému sa pridružila nervozita z toho, čo vám asi tak môže byť? Čím viac ste sa snažili upokojiť, tým väčšiu úzkosť ste pociťovali? Zrazu vám začali tŕpnuť prsty, či celé ruky, prípadne okolie úst až tak, že ste nemohli rozprávať? Opakovali sa u vás takéto stavy často a všimli ste si, že väčšinou v stresujúcej situácii, alebo vtedy, keď ste boli v očakávaní, či inak rozrušení? Neviete, čo sa s vami dialo? Pravdepodobne ste mali príznaky hyperventilačného syndrómu. Čo to znamená?
více

Když zaútočí deprese

Vydáno: 08. 02. 2019
Smutek a bezmocnost, při které radost ze života a úsměvy postupně mizí v dáli. Apatie ovládá mysl a pomalu pohlcuje i poslední zbytky pozitivní nálady, která se nikdy nezdála tak moc nedosažitelná jako nyní. Jediným věrným společníkem se stává pláč a nezvladatelná úzkost. Nejen takto se dají popsat pocity, co provázejí „zhoubné onemocnění duše“ – depresi.
více

Kyselina listová pomůže na depresi

Vydáno: 07. 02. 2019
Kyselina listová neboli vitamín B9 je pro lidský organismus nesmírně důležitá. Je totiž nenahraditelná při produkci červených krvinek. Bez ní by se neuskutečňovala ani výstavba nukleových kyselin, v nichž je uložen náš genetický kód. Je nezbytná také pro růst, opravy a náhrady všech sedmdesáti miliónů buněk lidského těla. A pomáhá i při depresi!
více

Vhodná aj nevhodná letná obuv

Vydáno: 06. 02. 2019
Teplé počasie nás nenúti len meniť oblečenie na čo najľahšie, najvzdušnejšie a pohodlné. Taktiež naše nohy začínajú v teplej a plnej obuvi protestovať, že im je teplo. Preto siahame po variantách, aby aj naše chodidlá mali dostatok vzduchu a priestoru. Je však každá obuv naozaj vhodná?
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému