Zdraví

Pošlete nám svůj recept

Alergia na potraviny: Ryby a morské plody

Vydáno: 27. 12. 2017
Pokračovanie popisovania druhov potravinových alergii nás tentokrát zanieslo ďaleko za naše hranice. Leto je časom dovoleniek pri mory a vychutnávania tamojších špecialít. Tie ale väčšinou pozostávajú z morských rýb a plodov. Je ich konzumácia skutočne pre každého bezpečná?
více

Čo je to sclerosis multiplex?

Vydáno: 26. 12. 2017
V súčastnosti sa v našej spoločnosti objavuje veľmi často. Nečudo. Stále sa zvyšujúce psychické aj fyzické nároky, ktoré sú na človeka kladené ju priam privolávajú. Práca pod stresom, nesprávna životospráva, nedostatok pohybu, psychické vypätie môžu spustiť autoimunitne prebiehajúci proces sclerosis multiplex. Ako sa prejavuje? Ako s ňou treba bojovať a dosiahnuť zlepšenie stavu? Ako sa správať, pokiaľ sa u príbuzného toto ochorenie objavilo?
více

Plávaním k dobrej kondícii

Vydáno: 25. 12. 2017
Leto sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. V sychravom jesennom počasí budeme odkázaní vo väčšej miere na športové aktivity, ktoré sa vykonávajú vo vnútri. Ak sa nechcete vzdať obľúbených letných športov, nájdite si ich „vnútorný“ ekvivalent. Namiesto kúpaliska alebo kúpania sa v mori si môžete zaplávať v krytom bazéne...
více

Kontaktní čočky mohou měnit barvu očí

Vydáno: 24. 12. 2017
Kontaktní čočky jsou příjemnou alternativou k dioptrickým brýlím. Nepřekáží, nemohou se rozbít a nikde je nezapomeneme. Nemusí však být jen řešením při vadě zraku, ale také módním doplňkem, který splní sen o vytoužené barvě očí.
více

Vyrobte si vlastní domácí kefír

Vydáno: 23. 12. 2017
Po včerejším článku o houbě Kombucha, se dnes podíváme na další nápoj, který je možné si připravit v teple domova a přitom jeho účinky na zdraví organismu jsou velmi blahodárné. Jedná se o kefír – kvašený mléčný nápoj připravovaný pomocí takzvaných kefírových zrn.
více

Varixy - civilizační choroba, které lze předcházet

Vydáno: 22. 12. 2017
Každého za život potrápí méně či více bolístek, které určitou měrou zasáhnou do chodu běžných dní. K takovým komplikacím jistě patří i varixy, tzv.: křečové žíly, představující (nejen pro ženy) vedle zdravotního problému i určitý estetický defekt. I na křečové žíly však platí osvědčené pravidlo: nejlepším lékem je prevence.
více

Bolia vás topánky?

Vydáno: 21. 12. 2017
Za haluxy môžu vysoké podpätky, úzke špičky topánok, ale aj genetika a vek. Zhrubnutý výrastok, krivý palec a plochú nohu vám naraz odstráni nová metóda. Po zákroku nebudete cítiť bolesť, nedostanete sadru a do práce sa vrátite už o týždeň.
více

Když zaútočí deprese

Vydáno: 20. 12. 2017
Smutek a bezmocnost, při které radost ze života a úsměvy postupně mizí v dáli. Apatie ovládá mysl a pomalu pohlcuje i poslední zbytky pozitivní nálady, která se nikdy nezdála tak moc nedosažitelná jako nyní. Jediným věrným společníkem se stává pláč a nezvladatelná úzkost. Nejen takto se dají popsat pocity, co provázejí „zhoubné onemocnění duše“ – depresi.
více

Pamatujte na ty, kteří si pamatovat nemohou

Vydáno: 19. 12. 2017
Žijí mezi námi. Nemluví o svých potížích. Často sami ani nevědí, že nějaké mají. A přitom se tiše vytrácejí. Demence na první pohled není vidět, nebolí, ani není náhlým stavem. Zůstává tak logicky nepovšimnuta, dokud na sebe neupozorní něčím neobvyklým. Tu hrůzu, jakou demence kolem sebe šíří, si teprve uvědomí ti, kteří o takto postiženého pečují, ať už v rodinném kruhu, nebo v instituci. Je tedy pravděpodobné, že v budoucnu většina z nás potká tváří v tvář pacienta s demencí, která neúprosně vymazává samu podstatu lidství. V Evropské unii přibývá každých 24 vteřin nový pacient s Alzheimerovou nemocí (AN)! Zatímco se úmrtnost na některá častá onemocnění snížila, na AN se naopak výrazně zvýšila. Mezi hlavní příznaky tohoto onemocnění patří poruchy paměti, časoprostorové orientace, úsudku a myšlení, plánování a organizování činností k určitému cíli, poruchy řeči jak v porozumění, tak ve vyjadřování a poruchy zrakově-prostorových schopností. Vlivem těchto duševních nedostatků jsou narušeny běžné, sociální nebo pracovní činnosti jedince (což je vlastně definice medicínského termínu demence).
více

Jak na zdravé opalování

Vydáno: 18. 12. 2017
Probuzení do slunečného rána je vždy příjemnější, než když po oknech stékají kapky deště. Paprsky nás nabíjí energií, celkově povzbuzují a téměř každý se tak nemůže dočkat léta, kdy si slunění užívá do sytosti. Sluníčko však dokáže být zrádné.
více
 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému