Floating

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
09. 05. 2020
Zapomeňte na vyzvánějící telefony, naštvaného ředitele, hádající se děti, stěžující si sousedku a dopřejte si den odpočinku. Určitě si ho zasloužíte. Věnujte ho jak svému tělu tak i své mysli. Nechte se přesvědčit na floating, který se v poslední době stává velice oblíbeným.

O co vlastně jde?

Jedná se o vynikající formu relaxace, při níž si vyzkoušíte stav beztíže v teplé vodě napuštěné speciálním roztokem. Díky ní tělo nemusí bojovat s gravitací a může se dokonale uvolnit. Krevní tlak se stabilizuje, zatnuté svaly povolí, proud krve přináší více hojivých a výživných látek ke všem buňkám v těle a urychluje tak odplavení těch odpadních a nepotřebných. Obnovíte své fyzické i duševní síly nenáročným odpočinkem, při němž se můžete nechat promasírovat vodními tryskami či užívat si uklidňující hudbu a vyčistit si při tom hlavu.

Po hodině ve vodě, která simuluje prostředí Mrtvého moře, se budete cítit jako znovuzrozeni. Obvykle bývá floating doporučován osobám s různými kožními onemocněními (lupenka, atopický ekzém), s poškozením pohybového aparátu (klouby, páteř, ischias), s poúrazovou nebo pooperační ztuhlostí kloubů, s depresemi, stresem, neurózami a únavovým syndromem či onemocněním dýchacích cest. Vychutnají si ho však i zdraví jedinci, kteří si chtějí jen trochu odpočinout.

Jednoduše vypnout

Zapomenete na starosti s rodinou, kterou sice neuvěřitelně milujete, ale od které jednou za čas musíte skutečně vypnout. Bez křiku, hádek či řešení primitivních problémů. Při rekreaci se můžete věnovat své oblíbené literatuře nebo jen tak přemýšlet o životě za zvuků vaší oblíbené hudby. Zkrátka si ty chvíle odpočinku naplno vychutná jak vaše tělo, tak vaše mysl. Skutečnou radost pak floating nabízí lidem, co cvičí jógu nebo zkoušejí různé meditační postupy.

Plní síly

Vaše tělo bude jako nové. Nabité energií a silou, připravené do dalších bojů a rozepří se šéfem, rodinou a každým, kdo by si chtěl na vás hojit svou zlou náladu. Budete připraveni vrátit se do tělocvičny či posilovny a všem ukázat, že nepatříte do starého železa.

Ta nejlepší volba

V západních krajinách už dlouho skutečně platí, že člověk by si měl život i užívat a nejenom pořád pracovat. U nás jakoby se až teď začal prosazovat trend, že člověk nemusí jen sedět doma za televizí, když není v práci, ale může se věnovat mnoha aktivitám, které pozvednou tělo i ducha. A právě v poslední době se také hodně možností nabízí. Jendou z nich, dokonale šitou pro odpočinek, je i floating.

Pro Senior Portál napsal
AL


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému