Gingko biloba – rostlina plná zázračných látek

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
11. 09. 2020
Jinak dvoulaločný je znám spíše pod jménem – Gingko biloba. Tato proslulá rostlina uchvátila lidstvo svými prokazatelnými účinky na lidský organismus. A ty nejsou jen tak ledajaké, protože mimo jiného se dotýkají jedno z nejdůležitějších orgánů, bez něhož bychom vlastně ani nebyli lidmi. Řeč je o mozku a jeho činnosti, kterou dokážou výtažky z této významné rostliny velmi výrazně ovlivnit.

V odborných publikacích lze o této rostlině nalézt mnoho zajímavých informací, z nichž za zmínku určitě stojí fakt, že je to vůbec jedna z nejstarších rostlin na naší planetě a vyznačuje se velmi vysokou odolností vůči mnoha nepříznivým vlivům, kterým musela a musí čelit. A tato odolnost možná souvisí právě s tím, že je Gingko biloba schopna podporovat centrum lidského myšlení, bez kterého by taktéž lidstvo nebylo tak odolné všemožným změnám, co ho doprovází.

Účinné látky, to jsou ginkgolidy

Za všemi pozitivními vlivy stojí účinné látky, které se správně nazývají ginkgolidy. Ty jsou doplňovány i flavonoglykosidy, terpenolaktony a bilobalidy. Celá tato směs se podílí na tom, že rostlina je skvělým pomocníkem v prevenci kornatění cév či vzniku infarktu myokardu. Podobné složení těchto účinných látek neobsahuje žádná jiná rostlina na světě, je tedy zřejmé, že Gingko biloba je výjimečnou rostlinou ve všech ohledech.

Při pravidelném užívání dochází k lepšímu prokrvování různých částí těla, kam se tak snadněji dopraví živiny přenášené krví. A tak dochází k tomu, že se činnost všech těchto částí opravdu zlepšuje. Navíc – díky vysokým antioxidačním zásluhám – způsobuje Gingko biloba výbornou ochranu imunity, která je pro správnou funkci lidského organismu nezbytná.

Aktivnější mozek i množství energie

Co se týče zmiňované mozkové činnosti, ta může být zlepšena způsobem, že látky z rostliny ovlivní paměťové buňky, které se díky tomu naučí lépe pracovat s kyslíkem. Ve výsledku se tak jedinec cítí lépe, svěže a plný energie, se zvýšenou schopností vstřebávat nové informace. Mohlo by se zdát, že pro takový stav si stačí dopřát šálek horké kávy, je ale třeba si uvědomit, že Gingko je velmi zdravější variantou, která navíc nemá nepříznivé následky ve formě poklesu výkonnosti, když účinky kávy pomalu po požití vymizí.

Výtažky z této rostliny tedy jistě ocení nejen studenti, kteří potřebují pro své studijní výsledky co nejlepší koncentraci a funkčnost paměti, ale také starší lidé, kteří si chtějí zachovat svěžest a tolik potřebnou chuť do života, s níž se všemožné nástrahy všedních dnů zvládají o mnoho lépe. Okuste kouzlo Gingko biloba a dopřejte svému tělu přírodní doplněk, který se postará o to, aby zvládání překážek proběhlo efektivněji a rychleji.

Pro Senior Portál napsala
Jana Krčová

 


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Pepa | 01. 03. 2013, 17:58

Ten strom roste na Slovákové ulici v Brně. Naberte si listí a papkejte zdarma... Mých sedm druhů pilulek to nenahradí, zkusil jsem to...

 

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému