I o vlasy musíme v létě pečovat!

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
26. 02. 2020
Léto je doba, kdy vaše zároveň trpí a zároveň se jejich kvalita zlepšuje. Jak tyto dva protiklady vyrovnat a jak o vlasy v létě pečovat se dozvíte v následujícím článku!

Podívejme se prvně za pozitivní účinky letní doby na vaše vlasy. Většina lidí v letních měsících konzumuje jiné potravy než po zbytek roku, obvykle se jedná hlavně o všemožné druhy zeleniny, ovoce, ale i ryb a zároveň se často snižuje příjem tučných mas, polotovarů a podobně. Tato změna působí pozitivně nejen na vaše tělo, ale i vlasy. Do těla se tak dostává víte vitamínů, minerálů a stopových prvků, což může vašim vlasům jedině prospět.

Toto pozitivum naopak vyvažuje v podstatě neustálá přítomnost slunečních paprsků obsahujících UV záření, chlorované nebo slané vody. Tyto tři faktory nejvíce negativně působí na strukturu vlasu. Stejně jako UV záření spálí nechráněnou pokožku, ničí i vlasové vlákno a koupáním v chlorovaném bazénu nebo moři se do vlasů dostanou buď chemikálie v podobě chlóru nebo sůl, která vlasům také příliš nepřidá.

Nejvíce v tomto období samozřejmě utrpí vlasy jemné a hlavně zničené buď špatným zacházením, nadměrným používáním fénu či kulmy a vlasy chemicky ošetřené – barvené či po trvalé. Dává tedy smysl, že stejně jako chráníme naši kůži krémy s ochranným faktorem, měli bychom chránit i vlasy před slunečním zářením a dalšími škodlivými vlivy.

Pro ochranu vlasů před UV zářením existuje mnoho druhů přípravků od sprejů až po různé gely či masky. Při koupi takového přípravku v drogerii či na internetu dbejte na opravdovou přítomnost ochrany proti UV paprskům – v mnohých přípravcích určených na letní péči o vlasy tuto ochranu totiž nenajdete. Dle zkušeností odborníků se v při koupi takového přípravku nevyplatí přehnaně šetřit, zároveň však ceny přípravků od renovovaných značek začínají již od 250 Kč.

Pokud vyrážíte v létě k moři či holduje koupání v chlorovaném bazénu a nechcete si vlasy úplně zničit, vyplatí se přikoupit další přípravek určený právě na péči o vlasy po koupání. Zároveň s tím se snažte vlasy vždy po koupání opláchnout obyčejnou vodou a zkuste se vyhnout fénům a dalším přístrojům na tepelnou úpravu vlasů.

Pokud už se stalo a vaše vlasy jsou po nešetrné péči zničené, nemusíte zoufat. Lékaři doporučují zvýšit příjem vitamínů například v podobě volně prodávaných přípravků na vlasy a nehty. Dále pak zaměřit péči na vlasovou pokožku a v kadeřnictví podstoupit regenerační kůru. V neposlední řadě nezapomeňte na kvalitní vlasovou kosmetiku a na nějaký čas se zkuste vyhnout fénům a podobně. Potom už vašim vlasům nebrání nic k načerpání minulé krásy!

Pro Senior Portál napsala
Lucie Čačalová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému