Solné jeskyně zaplavily Česko

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
25. 06. 2020
Jedinečné účinky soli znali již naši předkové a hojně jich také využívali. V poslední době se začalo o těchto účincích opět mluvit v souvislosti se vznikem tzv. solných jeskyní, které se snaží nabídnout to, co je jinak možné získat jen pobytem u moře. Jak je to s těmito uměle vybudovanými solnými prostory doopravdy?

Co si představit pod pojmem „solná jeskyně“?

Solné jeskyně jsou místnosti určené pro relaxaci a inhalaci výparů soli. V dnešní době se nachází téměř i v každém menším městě v rámci wellness center. Sůl je v nich obsažena ve speciálních nátěrech na stěnách, které jsou tedy solí víceméně obloženy. Mimo soli se zde mohou nacházet i všemožné minerály, které obsahují prvky blahodárně působící na lidský organismus. Můžete tak narazit na solné jeskyně, kde bude také draslík, vápník, sodík či bróm. K dokreslení celé relaxační atmosféry pak slouží i tlumené pečlivě navržené osvětlení, které by mělo působit uklidňujícím dojmem a utvářet přítmí.

Názory na solnou jeskyni jsou pozitivní

Po přečtení diskuzí, kde mohou lidé prezentovat své názory k otázce solných jeskyní, můžete zjistit, že jeskyně bývá více než vychvalována, protože tito lidé při pravidelné návštěvě zaznamenávají skutečné účinky na svém zdraví. Velmi dobré výsledky vykazuje solná jeskyně v boji proti astmatu, alergiím a různým onemocněním horních cest dýchacích. Sůl totiž v tomto případě působí jako čistič, který v lidském těle ničí původce těchto nemocí. V neposlední řadě je možno zaznamenat i určité změny k lepšímu na vzhledu pokožky která má tendenci se díky působení soli rozjasnit, vyhladit a zjemnit.

Nejsou to však jen nemoci těla, co každého z nás trápí. Existují také deprese, únavy, pocity podrážděnosti, které velmi ovlivňují kvalitu našeho života. I zde je možno tyto stavy ovlivnit. K těmto vlivům se ostatně přiklání i mnoho lékařů a odborníků, kteří se fenoménem solných jeskyní zabývali.

Lékaři se shodují, že stav jejich pacientů dosáhl rapidního zlepšení již po několika návštěvách jeskyně. Ať už se jednalo o chronické záněty horních cest dýchacích, průdušek, vysoký tlak či problémy se srdeční činností, tak výsledky dosáhly výborných hodnot. Obdobně dobře působí jeskyně na stavy vyčerpání, psychického tlaku, nervových kolapsů.

Solná jeskyně je doplňková léčba

Jestliže se rozhodnete, že využijete účinků soli v rámci solné jeskyně i vy, nikdy nezapomínejte na to, že návštěva solné jeskyně je pouze pomocná a doplňková léčba ke klasickým formám terapie při nemoci. Solná jeskyně nikdy plně nenahradí například medikamentózní léčbu těžkého astmatu, může pouze pomoci zvýraznit účinky lékařem stanovené léčby.

Pro Senior Portál napsala
Jana Krčová


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému