Tantrická masáž? Proč ne!

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
20. 06. 2020
Každý z nás jistě už slyšel leccos o tantře a tantrické masáži. Mě osobně zajímalo, co je z historek pravda a v čem vůbec spočívají tantrické masáže. Jsou příjemné? Jsou vhodné pro všechny? U nás je převážně známa díky sexuálním aspektům. Cílem tantry ovšem není lepší sex, jak se domnívá většina čtenářů. I když i v této oblasti může tantra pomoci, ale hlavně je prostředkem k dosažení vyššího vědomí.

Tantrická masáž je masáží celého těla, která se zaměřuje na práci se sexuálním vzrušením a s energií v něm obsaženou. Cílem masáže je vlastně vybudit energii a rozvést ji po celém těle. Masérky (či maséři) se snaží klienta převést do stavu, kdy se do této energie uvolní a bude se z ní těšit. Ačkoliv se jedná o využití sexuální energie, tantrická masáž nemá nic společného se sexem, pokud se na tom nedomluvíte doma v soukromí s partnerem. Masáž absolvujete bez oblečení, ale nemáte důvod se stydět, protože masér/ka se plně přizpůsobí vašim požadavkům a nebude dělat nic, co by se vám nezamlouvalo. Důležité je toto – NEBOJTE SE ŘÍCT, CO CHCETE!

Muži zvlášť a ženy zvlášť!

Tantrickou masáž může absolvovat jednotlivec i pár. Pro příjemný pocit se používá kvalitní vonný olej, který je roztírán po celém těle, příjemná hudba a další doplňky. Pravdou je, že masérky a maséři bývají většinou spoře oděni, ale při masážích rozhodně nedochází k sexu. Co se týče masáže pohlaví, záleží na společnosti, která masáže poskytuje a hlavně na vašem přání, na kterém se domluvíte předem

U mužů by tantra prý měla především dokázat otevřít mužovo srdce a dodat mu tak schopnost více milovat a zároveň vnímat lásku. Právě tento nový pocit by měl dát pocítit muži orgasmus bez ejakulace, a to celým tělem. Otázkou je, jak moc duchovně tuto masáž opravdu muži berou J

Ženská tantra je samozřejmě velmi podobná. Ženy jsou ovšem stvoření založená více na psychice. Aby si masáž opravdu užily, je potřeba jejich naprosté uvolnění a psychická pohoda. Proto přestaňte myslet na práci a na povinnosti, uvolněte se a nebojte se vnímat jen doteky. Možná právě tady poznáte další doteky, které se vám líbí.

Párová tantra?

Nabídka masáží je vhodná samozřejmě i pro páry. Většina masérů či masérek prvně zákazníkům vysvětlí, co je bude čekat, takže si máte čas ujasnit, co chcete a co ne. Sice si můžete většinou vybrat, jestli vaše masáž bude probíhat odděleně, nebo v jedné místnosti, ale nečekejte žádné nemravnosti. Při společné masáži se můžete maximálně držet za ruku, abyste propojili své energie. Při této variantě věnujte čas domluvě s partnerem, pouvažujte, jestli chcete, aby vás masírovaly dvě ženy, nebo muž a žena. I v této chvíli hraje velkou roli důvěra a žárlivost, takže pozor na to. Dále je dobré si předem promyslet, kam až by měla masáž zajít. Pokud berete tantru jako příjemnou masáž nového druhu, není to problém. Jestli ji zamýšlíte jako předehru a vyvrcholení si chcete nechat na intimnější prostředí, nebo byste ocenili nerušenou chvíli „až přijde vhodná doba“ v průběhu masáže. Důležité je se nebát a otevřeně říct personálu, co s partnerem chcete a očekáváte.

Ať už jen pro vás nebo i pro partnera, tantra bude zpestřením nejen sexuálního života. Také by vám měla pomoci k uvolnění, odpočinku a dodat energii. Pokud vám chybí odvaha, zkuste si pořídit masážní olej, vonné svíčky a příjemnou hudbu domů a vyzkoušejte zjednodušenou domácí verzi se svým protějškem.

Bojíte se přílišného narušení intimity? Opět platí, řekněte si, co chcete a nemáte se čeho bát. Tantra tedy může být vhodná pro všechny jako způsob odreagování mysli i těla.  Pokud chcete vědět dopředu bez otázek, jaký průběh má masáž ve vámi vyhlídnutém studiu, doporučuji prohlédnout webové stránky a pročíst diskuzi, kterých je na internetu mnoho. 

Pro Senior Portál napsala
Šárka Poláková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Alena | 02. 03. 2013, 08:07

Mám tedy s dovolením jeden dotaz:

Lze masáží (nemyslím teď zrovna autocviky přes ostatní čakry) nějak fyzicky stimulovat, myšleno druhou osobou, temenní čakru (sahasrára)?                                                                                                                                                                                                           Už se tam sice blížím, ke konci a začátku, ale není přece na škodu poznat onen vesmírný Zdroj i o něco málo dříve...  Poraďte prosím všem, pokud víte, děkuji. Alena R.

centros | 07. 07. 2011, 11:37

Ještě odkaz na článek Deník tantra maséra

http://www.harmonyspa.cz/Denik_tantra_masera.html

centros | 07. 07. 2011, 11:36

Moc hezky napsaný článek od někoho, kdo o tantra masáži nejen mluví a píše, ale kdo o ni snad opravdu i něco ví. Jako tantra masér se k článku připojuji a souhasím se vším, co je zde napsáno. Pokud Vás zajímá, co tantrická masáž znamená pro maséra a jak ji prožívá, přečtěte si moje povídání Deník tantra maséra. Pokud zde bude nějaká diskuse, rád odpovím ja jakékoli dotazy.

Martin

www.tantramasaze.info

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému