ZOO Lešná = ZOO kontinentů

Pošlete nám svůj recept Sdílet na Facebooku
23. 05. 2020
Pomalu na nás zpoza mraků začíná vykukovat sluníčko a některé dny přímo vybízejí k podnikání výletů a návštěv zajímavých míst. Mezi velice zajímavá místa, která stojí za návštěvu, patří bezesporu Zoo Lešná u Zlína. V dnešní době se řadí na 3. místo v návštěvnosti mezi patnácti zoologickými zahradami v České republice.

ZOO Lešná

Zoo Lešná je zoologickou zahradou kontinentů. Během jednoho dne se můžete podívat do Afriky, Asie, Austrálie i Střední a Jižní Ameriky. Seznámíte se tady s více než 200 druhy zvířat (žije zde přes tisíc zvířat), z nichž mezi nejzajímavější patří sloni, žirafy, gorily, nosorožci, lvi, tygři a spousta dalších. Zoo je tematicky rozdělena podle jednotlivých kontinentů a dle toho jsou také umístěna jednotlivá zvířata ve výbězích, které co nejvěrněji připomínají jejich přirozené prostředí. Nalezneme zde savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby a paryby.

Areál byl založen na přelomu let 1804 – 1805, ale samotná zoo byla otevřena až v roce 1948. Rozkládá se v přírodním parku na 52 hektarů, z toho expozice zabírají 48 hektarů. Zvířata jsou umístěna celkem v 6 pavilonech a mnoha dalších přírodních expozicích bez mříží. Zajímavostí, kterou jinde v zoo neuvidíte, je tropická hala Yucatan, která byla vybudována na místě bývalého pavilonu šelem. Můžete si zde projít tropickým prostředím, volně se zde pohybují některá zvířata a ostatní zvířata můžete pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Celou zoo je možné si podrobně prohlédnout zhruba za 6 - 8 hodin.

Je toho k vidění opravdu hodně. Kromě zvířeny se zde (jakožto v přírodním parku) nachází spousta botanických skvostů a bylin. V průběhu prohlídky je také velmi zajímavé navštívit jednotlivé výběhy zvířat v době, kdy probíhá komentované krmení (pouze během sezony). Dozvíte se zde spoustu zajímavostí o daném zvířeti a většinou se jedná o velmi zábavnou podívanou (rozpis komentovaného krmení naleznete na webových stránkách zoo). Zoo se snaží neustále rozvíjet své prostory a rozšiřovat množství druhů zvířat. Každoročně se zde narodí mnoho mláďat, jen za letošek můžeme jmenovat například mláďata papoušků ara, pelikánů, ibisů a buvolce. Za všechna mláďata narozená v loňském roce jmenujme alespoň trojici tygrů ussurijských, mládě žirafy a spoustu dalších.

V areálu zoo se nachází také spousta dalších příležitostí k vyžití. Přijdou si zde na své také děti. Nově je tu vybudováno lanové centrum mezi stromy v lese. Dále se můžete povozit na koni, na velbloudovi, na ponících. Pokud byste už nemohli, je zde možnost povozit se po celé zoo vláčkem.

Zámek Lešná

 V areálu zoo se nachází také krásný zámek, který je historicky úzce spjat s nedalekým hradem Lukov. Zámek začali stavět pánové z rodu Seilernů v roce 1804, dokončen byl v roce 1810. Sloužil poté ale pouze jako letní sídlo tohoto rodu. Následně byl zbourán, ale na jeho místě bylo postaveno nové reprezentativní sídlo. Zámek se poté stal hlavním sídlem rodu Seilernů, kteří jej vlastnili až do roku 1945. Lešenský zámecký park patří k dendrologicky nejcennějším zámeckým parkům Moravy. Byl založen v letech 1887 - 1893 v anglickém romantickém slohu. Proto  zde najdete písčité cestičky, chodníčky, fontány, rybníčky a četná romantická zákoutí.

Zoo Lešná i zámek jsou jednou z nejnavštěvovanějších zajímavostí na Moravě i v celé České republice. V loňském roce zoo navštívilo skoro 450 tisíc návštěvníků, celkově už se do zoo od jejího otevření v roce 1948 podívalo přes 14 milionů návštěvníků. Někoho možná může odradit, že do zoo nesmí vzít svého čtyřnohého miláčka. Bohužel je to zakázané z důvodu vnesení případných nemocí a rozrušení přítomných zvířat.

Pokud byste se rozhodli využít zoo a zámek Lešná ke svatebnímu obřadu, určitě neuděláte chybu. Zámek je pro svatbu jako stvořený a příjemné prostředí přilehlého parku a zvuky žijící zoologické zahrady jen skvěle dokreslují dojem krásného dne.

Kontakty:

Tel. + 420 577 914 180
Web: http://www.zoozlin.eu

Otevírací doba ZOO:

ZOO Lešná je otevřena celoročně. Pokladna se zavírá vždy půl hodiny před zavřením celé ZOO.

Leden – březen; listopad – prosinec:     8.30 - 16.00
Duben – září:
                                                8.30 - 18.00
Říjen:                                                              8.30 - 17.00

Vstupné ZOO:

Dospělí                             100 Kč
Studenti, senioři
             90 Kč
Děti (3-15 let)
                   80 Kč
Děti do 3 let
                    zdarma

Pro Senior Portál napsala
Simona Ryšková


Diskuze

Pokud chcete přidat komentář, musíte se přihlásit, respektive zaregistrovat.

Na seznam článků

 
 
PŘIHLÁSIT SE REGISTROVAT SE
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Doporučit známému